sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Strakonice i Radomyšl první utkání o postup do finále prohrály

Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICKO – Hokejisté Radomyšle ani Strakonic první utkání semifinále play-off krajské ligy nezvládli. Prvně jmenovaný tým v pátek 6. března podlehl doma Soběslavi těsně o gól 4:5 (2:2, 2:1, 0:2), Strakonice prohrály na ledě Pelhřimova 3:7 (1:2, 2:1, 0:4). Radomyšlští po většinu utkání vedli a na první náskok soupeře ještě odpověděli. Rozhodující gól inkasovali v 58. minutě a na něj už nedokázali reagovat. Strakoničtí drželi krok na ledě největšího favorita soutěže dvě třetiny, po nichž byl stav smírný. V té poslední ale na jejím začátku soupeř odskočil a v závěrečných minutách během chvíle nasázel další tři branky. Odvety se hrají v neděli 8. března od 17 hodin.

1. zápas semifinále play-off krajské ligy, pátek 6. března: HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Strakonice 7:3 (2:1, 1:2, 4:0). Branky: 4. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 5. Šulák (Martínek), 33. Kopic, 42. B. Svoboda (Kasalý, Martin Hadrava), 54. B. Svoboda (Votápek, D. Vrátný), 55. B. Svoboda (Vysloužil, Kasalý), 57. Votápek (Vysloužil) – 19. Šebesta (Ruda, Müller), 31. Hřebíček (Pašek), 39. Ruda (Müller, P. Řehoř). Rozhodčí: Květoň, F. Svoboda – Knor, Soukup. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Přihlíželo 610 diváků. Stav série: 1:0.
Pelhřimov: Jíra – D. Vrátný, Kasalý, Bříza, J. Vrátný, Martínek, Zadražil – Kopic, Martin Hadrava, Marek Hadrava, Vysloužil, Votápek, B. Svoboda, Šulák, Siřiště, Štěrba.
Strakonice: Myslivec – Kovář, Hřebíček, P. Řehoř, M. Hrubý, Škoda – Pašek, Jiřinec, Bednařík, Šebesta, Müller, Ruda, Křenek, Mikeš, Samohejl.

1. zápas semifinále play-off krajské ligy, pátek 6. března: TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 4:5 (2:2, 2:1, 0:2). Branky: 13. A. Novák, 18. Strnad (A. Novák), 33. Vlk, 36. Slavík (Vlk, M. Hřebíček) – 9. Přibyl (Dančišin), 10. Tržil (Žákovský), 27. Hraňo (Liška), 41. Dančišin (Přibyl), 58. Dančišin (Přibyl). Rozhodčí: Trnka, Jílek – Diviš, Tuháček. Vyloučení: 16:10, navíc Jungbauer (Radomyšl), Dančišin (Soběslav) oba 10´OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Přihlíželo 201 diváků. Stav série: 0:1.
Radomyšl: Kříž – P. Procházka, Turek, Vejda, M. Hřebíček, Burkoň, Pěnička – Vlk, Jungbauer, Slavík, Řehoř, Hovora, Strnad, A. Novák, R. Volf ml., Šimoník, od 21. navíc Brož.
Soběslav: Dvořák – Kanov, Tržil, Liška, Kubeš, Sládek, Hubáček – Hák, Žákovský, Píha, Dančišin, Přibyl, Hraňo, Pánek, M. Novák, Škoda.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF

• 1. utkání, pátek 6. března: Pelhřimov – Strakonice 7:3, Radomyšl – Soběslav 4:5.
• 2. utkání, neděle 8. března: 17 Strakonice – Pelhřimov, Soběslav – Radomyšl.
• případné 3. utkání, středa 11. března: 19 Pelhřimov – Strakonice, 19.30 Radomyšl – Soběslav.