Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Pavel Zacha přispěl k výhře New Jersey nad St. Louis asistencí na poslední branku Joeyho Andersona do prázdné branky na 4:2, nejhorší tým NHL Detroit porazil Chicago s Dominikem Kubalíkem 2:1. Gólman Pavel Francouz se opět dostal do brankoviště Colorada, ale tentokrát se šťastného konce nedočkal. Ve Vancouveru inkasoval pět branek z 24 střel a Avalanche prohráli zápas, v němž se mohli v čele Západní konference dotáhnout právě na Blues, vysoko 3:6.

Devils vstoupili do utkání proti obhájcům Stanley Cupu lépe, když se po necelých devíti minutách hry prosadil Jesper Bratt. Hosté ale za čtyři minuty odpověděli gólem z přesilovky, trefil se Vince Dunn. Druhá dvacetiminutovka byla v režii domácích, svou vůbec první branku v NHL vstřelil Dakota Mermis, na kterého dvě minuty před sirénou navázal Connor Carrick. V závěrečné části oba celky přidaly ještě po jedné brance, Zacha si připsal 31. bod (8+23) v sezoně.

Hráči New Jersey uspěli proti St. Louis poprvé po 12 vzájemných soubojích od 21. ledna 2014. "Domácí byli lepším týmem. My jsme dnes hráli špatně s pukem, bylo tam mnoho zkažených nahrávek, Devils byli rychlejší a my jsme se za celou dobu pořádně nedostali do zápasu," přiznal hostující kouč Craig Berube, jehož tým našel přemožitele po sérii osmi vítězství.

Vancouver získal velmi cenné dva body výhrou nad Coloradem, uspěl tak po čtyřech zápasech bez zisku a nadále drží postupové pozice do play off. Dařilo se hlavně třetí útočné řadě Canucks: Zack MacEwen dvakrát skóroval, Adam Gaudette přidal stejný počet asistencí a Antoine Roussel vedle gólu zaznamenal dvě nahrávky.

Coloradu tak skončila série venkovních vítězství, zastavila se na čísle devět, což znamenalo také nový klubový rekord. "Hokej je hra chyb. A ty, které my jsme dnes udělali, byly až příliš velké," prohlásil trenér týmu z Denveru Jared Bednar.

Do utkání Detroitu s Chicagem nastoupila hned trojice českých hráčů, ale žádnému z nich se nepodařilo bodovat. I tak mohl být šťastnější domácí bek Filip Hronek, jehož Detroit díky brankám Tylera Bertuzziho a Robbiho Fabbriho ze druhé třetiny slavil teprve 16. výhru v sezóně.

V sestavě Blackhawks nechyběli útočníci David Kämpf a Dominik Kubalík, který po hattricku do sítě Tampy Bay vyšel počtvrté za sebou naprázdno a ve své nováčkovské sezoně tak nadále čeká na jubilejní 30. gólový zásah.

Calgary zvládlo důležitý duel

Winnipeg vstoupil do utkání s Vegas velmi aktivně. Hned po půl minutě hry otevřel skóre dánský útočník Nikolaj Ehlers. Zanedlouho využili domácí také přesilovou hru a v závěru třetiny se ještě stihl prosadit Kyle Connor, jenž tak skóroval v pátém utkání po sobě. Na konečných 4:0 upravil v další přesilovce navrátilec do sestavy Mathieu Perreault.

Veledůležité utkání v rámci Pacifické divize čekalo na Calgary a Arizonu. Coyotes by se v případě výhry přiblížili svému soupeři na rozdíl jediného bodu. Do zápasu vkročili velmi dobře, na začátku druhé minuty skóroval Taylor Hall.

Domácí ale odpověděli slepenými brankami na přelomu šesté a sedmé minuty, navíc se ve druhé třetině ještě trefil Mikael Backlund. Asistencí se na všech gólech Flames podílel útočník Matthew Tkachuk. Carl Söderberg sice stihl snížit, na vyrovnání se Coyotes již nezmohli. Výhru vychytal Cam Talbot, jenž dostal opět přednost před Davidem Rittichem.

Anaheim doma přetlačil Toronto. Už ve čtvrté minutě se sice prosadil Carter Rowney, nicméně na druhou branku museli diváci v Honda Center čekat dalších 47 minut. Na 2:0 zvyšoval Adam Henrique a jelikož za hosty už pouze snižoval William Nylander, mohli domácí slavit zisk dvou bodů. Nylander alespoň po 144 minutách a 33 sekundách ukončil čekání Maple Leafs na gól.

Hosté: 12:31. Dunn, 56:49. Schwartz

Domácí: Schneider (Blackwood) – Müller, P. K. Subban, Mermis, Severson, Claesson, C. Carrick – Wood, Hischier, Palmieri – J. Hughes, Zajac, J. Anderson – Bratt, Zacha, N. Gusev – Rooney, M. McLeod, Hayden.

Hosté: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, B. Schenn – Sanford, Thomas, Perron – Steen, Bozak, Kyrou – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Walsh, Brenk – Barton, Smith

Prudential Center, Newark

Domácí: 20:20. Bertuzzi, 30:05. Fabbri

Hosté: 38:55. P. Kane

Domácí: J. Bernier (Howard) – Biega, Nemeth, Hronek, Daley, G. Lindström, Ericsson – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Abdelkader (A), Nielsen, Timashov – Perlini, Glendening (A), Fabbri.

Hosté: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Peel, Dunning – Devorski, Murchison

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 00:32. Ehlers, 04:41. Laine, 18:10. Connor, 34:00. Perreault

Hosté:

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Poolman, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Eakin, Ehlers – Roslovic, Copp, Harkins – Appleton, N. Shore, Perreault. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Hosté: M.-A. Fleury (Lehner) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Holden – R. Smith (A), Stastny (A), Marchessault – N. Roy, W. Karlsson, Pacioretty – Pirri, Cousins, Stephenson – Reaves, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Pierre Lambert, Wes McCauley. Čároví: Shandor Alphonso, Brian Murphy

Bell MTS Place, Winnipeg

Návštěva

15325 diváků

Domácí: 05:54. J. Gaudreau, 06:35. Brodie, 24:17. Backlund

Hosté: 01:11. Hall, 30:57. Söderberg

Domácí: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – S. Bennett, Jankowski, Rieder.

Hosté: Kuemper (Raanta) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Demers – Keller, Dvorak, Hall – Kessel, Hayton, Garland – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Schmaltz, Richardson, Söderberg.

O'Rourke, Skilliter – Mills, Knorr.

Scotiabank Saddledome, Calgary

Návštěva

19 206 diváků

Domácí: 01:22. Stecher, 12:29. J. T. Miller, 22:12. MacEwen, 32:17. Roussel, 56:43. MacEwen, 57:24. Pearson

Hosté: 13:17. E. Johnson, 23:23. Landeskog, 28:04. Ničuškin

Domácí: Demko (Domingue) – Edler, Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Toffoli – Pearson, Horvat (C), Eriksson – Roussel, Gaudette, MacEwen – Motte, B. Sutter, Virtanen.

Hosté: Francouz (Hutchinson) – Graves, Girard, Cole, E. Johnson (A), Barberio, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon, Ničuškin – Jost, Compher, Donskoi – Naměstnikov, Bellemare, Dries – Nieto, Kameněv, O'Connor.

Schlenker, Charron – Mach, Gawryletz

Rogers Arena, Vancouver

Návštěva

18.871 diváků

Domácí: 03:17. Rowney, 50:20. Henrique

Hosté: 57:00. W. Nylander

Domácí: Gibson (51. R. Miller) – Ja. Larsson, Del Zotto, Guhle, Irwin, Djoos, Hakanpää – Milano, Getzlaf, Heinen – Rakell, Henrique, Silfverberg – Jones, Steel, Sherwood – Deslauriers, Backes, Rowney.

Hosté: J. Campbell (Andersen) – Dermott, Holl, Marinčin, Barrie, C. Rosén, Ceci – Hyman, Matthews, Marner – W. Nylander, Tavares, Engvall – Clifford, Kerfoot, Kapanen – Malgin, F. Gauthier, Spezza.