Vstupenky online

Junioři se ujímají vedení ve čtvrtfinálové sérii!

Anna Pavlína Sedláčková • 03.03.2020

Již od počátku utkání byli Vsetínští lepším týmem a drželi se u pražské brány, tu se jim ale v první třetině prostřelit nepodařilo. To až druhá perioda přinesla ovoce, když se Valaši dostali do vedení v polovině třetiny. V poslední části utkání byla Kobra opět zatlačena Valachy do obranného pásma, kde se jim také podařilo ještě jednou prosadit a vyhrát první zápas série.

Extraliga juniorů - ČF1 út 3.3.16:30
HC Kobra Praha
VHK ROBE Vsetín
0:2(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Vašenka (Apolenář, Vrána), 53. Apolenář (Riedl, Vrána). Rozhodčí: Glanc – Ganger, Axman. Vyloučení: 2:2 + Ksandr (KOB) 5+10 min. Diváci: 76. Střely na branku: 25:50 (12:16, 5:19, 8:15). Průběh utkání: 0:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Zmeškal, Skorčík, Škutina, Skalík, Ženíšek, Pelant, Cichoň – Ribarovski, Výrut, Janiurek, Káninský, Mucha, Ksandr, Sup, Šálek, Černý.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Pernický, Zeman, Houser, Holáň, Kožený, Riedl, Ondračka – Veselý, Hilšer, Apolenář, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Novosad, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel.

Téměř na počátku utkání byli Valaši v oslabení, ale to ničemu nevadilo, protože Pražanům se na vsetínskou bránu nepodařilo ani jednou vystřelit. Poté, co byli hosté opět v plném počtu, se Valachům dařilo udržet se v útočném pásmu, kde na pražského gólmana vyslali několik střel. Ondrík pokaždé úspěšně zakročil. Kobra se na začátku druhé poloviny třetiny opět dostala do přesilové hry, ale ani tentokrát se jí nepodařilo Málka prostřelit. V 17. minutě měli domácí při útoku na vsetínskou bránu přečíslení dva na jednoho, ale ke konci třetiny se hrálo především u Ondríka, který pražskou bránu úspěšně ubránil.

Vsetínští měli ve druhé třetině jasnou převahu. Ihned po úvodním buly se dostali za modrou k pražské bráně, kterou zasypali početnými střelami. Ve 26. minutě se domácí dostali téměř na minutu do oslabení 5 na 3, které se odehrálo před bránou Kobry. Tady si Vsetínští dlouho kombinovali, než z mezikruží vystřelil Hilšer, jeho střelu ale zastavil domácí obránce. Domácí gólman ale i tak byl velmi zaměstnán. Konec 33. minuty přinesl první gól utkání, když si hosté opět nahrávali před Ondríkem, kterého nakonec prostřelil Jan Vašenka z pravé strany. Po tomto gólu byla Kobra uvězněna ve svém obranném pásmu, kterou po několika minutách zachránilo vyhození puku z pásma.

Třetí třetina začala přetahovanou o puk, kdy se hrálo z jedné strany plochy na druhou. Nakonec se na chvíli ustálila před brankou Vsetína, ale Málek neváhal a všechny střely pochytal. Nátlak Kobry ale netrval dlouho a v útoku byli opět Vsetínští, kteří pražského gólmana na nějaký čas zabavili. V 47. minutě se hra na chvíli přesunula k Málkově bráně. V 53. minutě navýšil vedení Vsetína Jakub Apolenář, jenž dorazil puk z hranice brankoviště. Valaši ke konci utkání nijak nepolevovali a i nadále se drželi u pražské brány, kde setrvali až do konce. Valaši tak v sérii vedou 1:0.

Ohlasy k utkání

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Utkání hodnotím určitě kladně. Začátek byl z naší strany nervózní, přece jenom tady už o něco jde. Je to play-off. Postupem času se naše hra zlepšovala. Kluci si museli navyknout na jiné kluziště, střední pásmo je tady hodně krátké. Jinde v naší soutěži takové kluziště není a v našem kraji je vlastně jen v Brumově. Jinak si myslím, že jsme celý zápas byli lepším týmem. Škoda jen těch neproměněných šancí, mohlo to skončit větším rozdílem. Musíme doufat, že se dobře připravíme i na další zápas a zase ho zvládneme.