• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté jsou v semifinále. V odvetě porazili břeclavské Lvy na jejich ledě

titHC Lvi Břeclav – HHK VM 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly a asistence: 24:22 Lenkovič (Rutkovský) – 02:05 Matov (Střecha T., Burian V.), 47:04 Paták (Střecha F., Matov), 59:01 Střecha T. (Strnad, Křenek), 59:45 Křenek (Střecha T.)
Sestava HC Lvi Břeclav:
Král (Martinčík) – Čápek, Dora, Göndör, Papp, Rutkovský – Lenkovič, Ambrož, Havelka, Juránek, Průdek, Zháňal, Gabriška, Lokaj, Kunc, Sedláček, Svoboda, Kocur.
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Slavíček (Juda J.) – Burian V., Vlašín M., Báňa, Ambrož, Burian M., Salát – Strnad, Křenek, Střecha T. – Paták, Střecha F., Sobotka – Pejchal, Bula, Maštera – Rozmarín, Matov.
Rozhodčí: Brzobohatý, Reich – Bernard, Paulík.
Vyloučení: 8:5, navíc: Lokaj, Papp, Zháňal (BŘE) všichni – 10 min. osobní trest za nesportovní chování, Ambrož (HHK) – 10 min. osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.
Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 18:42 (5:14, 7:14, 6:14)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Král (BŘE) - 90,47 % - 38 zákroků – 60 min.
Slavíček (HHK) - 94,44 % - 17 zákroků – 60 min.
Diváci: 194

V pátek zajížděli hokejisté k odvetnému utkání do Břeclavi. Vstup do utkání vyšel o poznání lépe našim hráčům. Na začátku 3. minuty poslal Tomáš Střecha přesný pas na Patrika Matova, který si nabruslil do útočného pásma a střelou do pravého horního růžku Královy branky poslal naše družstvo do vedení – 0:1. Během dalších minut měli hráči HHK více ze hry, několikrát se dostali do vyložených šancí, přesto se průběžný stav neměnil. Domácí se dostali v první části dvakrát do nebezpečných brejků. Nejprve se ve 13. minutě dostal do úniku Michal Gabřiška. Jeho zakončení skončilo nad brankou. V závěru třetiny Zdeněk Slavíček zneškodnil obrovskou šanci Radka Zháňala.

Druhá část začala opět naším náporem, přesto se domácím podařilo vyrovnat. Patrik Rutkovský poslal ve 25. minutě pas na najetého Radima Lenkoviče, který se v samostatném nájezdu nemýlil – 1:1. Hra nervů pokračovala dál. V polovině utkání měli naši hráči 40 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Nerozhodný stav se přesunul do třetího dějství.

Rozuzlení v této čtvrtfinálové sérii přišlo ve 48. minutě. Patrik Matov poslal kotouč na Filipa Střechu, který se u mantinelu zbavil bránícího hráče Lvů. Vybruslil s kotoučem až za Královu branku a poslal kotouč před branku na hůl Lukáše Patáka, který neváhal a poslal černou gumu k levé tyčce – 1:2. Tuto situaci nevydržel domácí obránce Papp, který protestoval proti obdržené brance tak vehementně, že obdržel osobní trest. Domácí po této brance hodně přitvrdili. O tom se mohli přesvědčit, jak Martin Pejchal, tak Milan Strnad. Ten byl nevybíravě faulován kolenem, naštěstí bez zranění. V 55. minutě mohl rozhodnout Tomáš Střecha, který v úniku poslal kotouč do horní části branky. Ten se štěstím vyrazil domácí brankář. V 58. minutě si vzala domácí lavička oddechový čas. Všechny domácí plány vzaly za své po 12 vteřinách, kdy Zháňal fauloval Lukáše Patáka v brankovišti. Domácí forvard to nevydržel a vulgárně napadl čárového rozhodčího. V přesilové hře se prosadila první útočná formace HHK. Milan Strnad si za soupeřovou brankou vyměnil kotouč s Davidem Křenkem. Následná přihrávka našla Tomáše Střechu, který střelou pod vyrážečku překonal Filipa Krále – 1:3. V závěru hráli domácí bez brankáře. Do brejku se dostal Tomáš Střecha, který poslal křižnou přihrávku na Davida Křenka, který poklidil kotouč do opuštěné břeclavské klece.
Čtvrtfinálovou sérii jsme tak ukončili v nejkratším možném čase, stejně jako ostatní postupující soupeři. V semifinále nastoupí naši hokejisté proti hodonínským Drtičům.

Výsledky čtvrtfinálových zápasů KL:

První čtvrtfinálové zápasy - středa 26.02.2020 – 18:00 hod.
HHK Velké Meziříčí (1) – HC Lvi Břeclav (8) 6:4 (0:2, 2:2, 4:0)
SKMB Boskovice (2) – HK Kroměříž (7) 5:4PP (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
Hokej Uherský Ostroh (3) – HC Sp. Uherský Brod (6) 8:0 (0:0, 4:0, 4:0)
HC Uničov (4) – SHKM Hodonín (5) 4:5PP (0:0, 2:3, 2:1 – 0:1)

Druhé čtvrtfinálové zápasy - pátek 28.02.2020 – 18:00 hod.
HC Lvi Břeclav (8) - HHK Velké Meziříčí (1) 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Konečný stav série: 0:2
HK Kroměříž (7) - SKMB Boskovice (2) 5:8 (2:3, 2:1, 1:4)
HC Sp. Uherský Brod (6) - Hokej Uherský Ostroh (3) 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)
SHKM Hodonín (5) - HC Uničov (4) 5:4PP (0:1, 3:1, 1:2 – 1:0) Konečný stav série: 2:0