• Kroužkování ptáků s přednáškou

pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Spartak vrátil Humpolci porážku i s úroky. Ve středu na ledě soupeře se rozhodne

Před soběslavskou brankou spolehlivého gólmana Jiřího Dvořáka nedovolil zkušený obránce Jan Kanov žádné humpolecké producírování. Občas ale za šťouchnutí do soupeře přišel trest, kterému se v případě souboje na snímku soběslavský bek hodně divil. , Autor: Josef Janda

Před soběslavskou brankou spolehlivého gólmana Jiřího Dvořáka nedovolil zkušený obránce Jan Kanov žádné humpolecké producírování. Občas ale za šťouchnutí do soupeře přišel trest, kterému se v případě souboje na snímku soběslavský bek hodně divil.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - V pátek odstartovalo play-off krajské hokejové ligy. Vyslanci soběslavského Spartaku podlehli v Humpolci 1:2 v prodloužení, a tak hráli v neděli večer o přežití v sezoně. Vyrovnaný a na góly chudý zápas se v Soběslavi k radosti všech fanoušků Spartaku neopakoval. Domácí přejeli Jiskru už v první třetině a po druhém dějství nebylo o srovnání série hrané na dva vítězné zápasy pochyb.

Spartakovci vedli o pět branek, tudíž dostali v poslední periodě více příležitostí junioři. Domácí přidali i nějaký ten faul a soustředěnost opadla. Gólman Jiří Dvořák držel Spartak v obou utkáních a v domácí odvetě doufal v čisté konto až do 53. minuty, kdy poprvé inkasoval. Humpolečtí skórovali dvakrát z přesilovky, se zápasem už ale pochopitelně nic udělat nemohli. Soběslav zvítězila vysoko 9:3 a srovnala čtvrtfinálovou sérii na 1:1. O posledním semifinalistovi se tak rozhodne ve středu 4. března od 19 hodin v Humpolci. Ostatní tři série skončily už po druhých zápasech. Pokud Spartak ve středu postoupí, nastoupí v semifinále proti Radomyšli, jejíž obětí se stala veselská Lokomotiva.

OLH Spartak Soběslav – TJ Jiskra Humpolec 9:3 (3:0, 2:0, 4:3), branky a nahrávky: 13. O. Pánek (Škoda, Čížek), 13. Přibyl (Hraňo, Sládek), 18. Dančišin (Píha), 33. Přibyl (Sládek, Dančišin), 38. Kubeš (Dančišin), 47. Žákovský (Hák), 48. Novák (Škoda), 50. Kubeš (Hraňo, Přibyl), 53. Píha (TS) – 53. T. Dvořák (Hurda), 54. Hynek (T. Dvořák), 59. T. Dvořák (M. Jelínek), rozhodčí Šperl, Poskočil – Kubíček, Maxa, vyloučení 6:8, navíc Z. Jelínek (Humpolec) 10 minut, využití 2:2, 511 diváků.

Soběslav: J. Dvořák (Baloun) – Tržil, Kanov, Sládek, Kubeš, Čížek, Hubáček, V. Pánek – Hák, Žákovský, Hraňo, Dančišin, Přibyl, Píha, O. Pánek, Novák, Škoda, Himpan, Pauš, Zajíc.

Humpolec: Šťastný (Zour) – Motl, Rubner, Krtek, Dolejš, Hurda, Z. Jelínek, Šerák – Prokop, Kulík, Hynek, Hendrych, M. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Bambula, Brychta, Hubata.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Soběslavi David Pánek porovná obě čtvrtfinálová utkání.

Brankář Soběslavi Jiří Dvořák připomene, co mu chybělo k čistému kontu. Cítil před duelem nervozitu, když jeho týmu už mohla sezona skončit?