PsychoClásico! Marcelo jako Hovorka, na Viníciuse se řvalo

Autor: vmn
0
  • Vinícius dal rozhodující gól zápasu přes PiquéhoVinícius dal rozhodující gól zápasu přes PiquéhoFOTO: ČTK

El Clásico. Nejslavnější zápas ve Španělsku a možná nejen tam tentokrát vyhrál Real Madrid. Na Santiago Bernabéu šlo o hodně, vždyť královský klub se díky vítězství 2:0 dostal o bod do čela La Ligy právě před katalánského arcirivala. A důležitosti zápasu odpovídalo i nasazení, o velké emoce nebyla nouze.

• Marcelo jako Hovorka

Pamatujete si oslavy slávistického stopera Davida Hovorky, když na San Siru vymazal ze hřiště Romela Lukaka? Podobnou show předvedl i bek Realu. Když se deset minut před koncem Lionel Messi hnal za vyrovnáním, Marcelo na poslední chvíli skluzem největší šanci Barcy ve druhé půli zhatil. Zákrok oslavoval, jako by dal gól. Řev, ruce nahoře, to vše ve velkém kontrastu se zklamaným výrazem hostující desítky.

Marcelo skóroval poté, co ho Messi neubránil? Ne, přesně naopak! Marcelo skóroval poté, co ho Messi neubránil? Ne, přesně naopak!Foto ČTK/AP

• Courtois vychytal historii

Dva zápasy proti Barceloně v sezoně, dvě čistá konta, Nejdřív po bezgólové remíze na Camp Nou, teď po domácí výhře 2:0. Thibaut Courtois proti Barceloně předvedl výkon, který La Liga už skoro pět desetiletí nepamatuje. Naposledy Katalánci nedali „bílému baletu“ gól v sezoně 1974/1975, tehdy v Barceloně kapitánoval Johan Cruijff, tentokrát se neprosadili ani Lionel Messi s Antoinem Griezzmanem.

Thibaut Courtois od Barcelony v této sezoně nedostal gól Thibaut Courtois od Barcelony v této sezoně nedostal gólFoto ČTK/AP

• Alba vs. Carvajal

Šli po sobě už od začátku. Jordi Alba a Dani Carvajal utvořili na lajně dvojičku, která poutala nejen fotbalem. Po prvních pár tvrdých soubojích si vyměňovali „jen“ tvrdé pohledy, ale neuplynulo ani 20 minut a už byli v sobě. Rozhodčí Lahoz je oba uklidnil žlutou kartou a podařilo se. Ne snad, že by se z nich přímo na hřišti stali nejlepší kamarádi, ale oba Clásico dohráli a po zápase už neměli problém podat si ruce.

Jordi Alba a Dani Carvajal do sebe šli od prvních minut Jordi Alba a Dani Carvajal do sebe šli od prvních minutFoto Reuters

• Júniore, zbláznil ses?

Vinícius Júnior byl hlavní hvězdou zápasu. To on prvním gólem okolo skluzujícího Piquého vstřelil první a vítězný gól zápasu. Ti dva se potkali už v první půli, kdy sice byla Barcelona aktivnější, ale útočník Realu chtěl po zákroku hostujícího stopera penaltu. Místo „desítky“ ale následovala ostrá reakce o 14 let zkušenějšího soupeře. „Co blbneš? Co to s tebou je? Vůbec jsem se tě nedotkl! Zbláznil ses?“ Křičel Piqué na Viníciuse.

Zbláznil ses? Gérard Piqué vysvětluje Víníciuosovi, že o penaltu rozhodně nešlo Zbláznil ses? Gérard Piqué vysvětluje Víníciuosovi, že o penaltu rozhodně nešloFoto Profimedia

• Gól prvním dotykem

Mariano Díaz po loňském příchodu z Lyonu rozhodně nepatří v Realu mezi nepostradatelné hráče. Jenže když ho Zinedine Zidane v nastavení poslal na pár vteřin na hřiště, odvděčil se dokonale. Z pravého křídla se protlačil až ke střele a zakončením skrz Ter Stegena definitivně rozhodl o výhře Realu. Že šlo o první akci 26letého útočníka v zápase, je jasné. Ale ony to byly vůbec první Marianovy dotyky s míčem v aktuální sezoně La Ligy. Doteď sbíral minuty jen v přípravných zápasem a střídal ve španělském Superpoháru.

Mariano Díaz jakoby ani netušil, jak má gól slavit. Ale velmi dobře věděl, co jeho výraz znamená Mariano Díaz jakoby ani netušil, jak má gól slavit. Ale velmi dobře věděl, co jeho výraz znamenáFoto ČTK/AP

• Faktor Ronaldo

První půle z pohledu Realu hrozná, druhá skvělá. Královský klub po přestávce dominoval možná i proto, že ho mezi poločasy v šatně navštívil sám velký CR7. Cristiano Ronaldo už je sice hráčem Juventusu, ale na Real nezapomněl a na Santiago Bernabéu seděl v soukromé lóži. I proto použil Vinícius Júnior jeho oslavu.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.