Lyžování ČR 2024

Ledecká v Crans Montaně vybojovala páté místo, Suterová slaví zisk malého glóbu

Ester Ledecká vybojovala ve sjezdu ve švýcarské Crans Montaně páté místo a stále se tak drží v popředí celkového hodnocení disciplíny. To už jistojistě ovládne Corinne Suterová, která si díky druhému místu zajistila malý křišťálový glóobus. Z vítězství  se v Crans Montaně radovala Lara Gutová-Behramiová, která dokázala i s poměrně vysokým startovním číslem zajet nejlepší čas.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/Gabriele Facciotti

Česká reprezentantka o šest pozic vylepšila umístění z pátečního závodu a popáté v aktuální sezoně lyžařského Světového poháru skončila v této disciplíně v elitní desítce. "Bylo to každou jízdou lepší, jen škoda, že tu nejedeme ještě potřetí, aby to mohlo být ještě lepší," uvedla Ledecká. "Zajela jsem maximum, na co jsem v tu chvíli měla. A nejezdím proti nějakým ořezávátkům, jsou to nejlepší holky na světě," dodala.

Dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká zvládla především střední pasáž lépe než při páteční závodní premiéře na této trati. Na vítěznou Gutovou-Behramiovou ztratila 39 setin a zaznamenala svůj čtvrtý nejlepší výsledek ze sjezdu vůbec. V celkovém hodnocení disciplíny se udržela na druhé příčce o dva body před Italkou Federicou Brignoneovou, která skončila s náskokem čtyř setin těsně před ní.

"Tak samozřejmě je to hodně dobré. A samozřejmě jsme trošku zklamaní, že ji předjela Brignone a přeskočila ji v celkovém hodnocení, ale pořád je to velmi kvalitní výkon a musíme být spokojení vzhledem k tomu, že to tady tolik nezná. Bohužel tu nejela loni a to byla trošku nevýhoda," prozradil trenér Ester Ledecké Tomáš Bank ještě předtím, než se ukázalo, že se Ledecká ve skutečnosti před Brignoneovou udržela.

Suterová skončila stejně jako v pátek druhá a zvýšila náskok před Ledeckou na 155 bodů. Závod před koncem si tak zajistila zisk premiérového malého glóbu, poslední sjezd se pojede v březnovém finále seriálu v Cortině d'Ampezzo.

Zatímco v náhradním sjezdu za závod ze Soči prohrála s Gutovou-Behramiovou o osm desetin, tentokrát na ni ztratila jen dvě setiny. Třetí skončila s odstupem dalších tří setin Rakušanka Nina Ortliebová, dcera bývalého slavného sjezdaře Patricka Ortlieba.

V neděli je v Crans Montaně na programu kombinace.

SP ve sjezdovém lyžování v Crans Montaně - ženy - sjezd:

1. Gutová-Behramiová 1:27,73, 2. C. Suterová (obě Švýc.) -0,02, 3. Ortliebová (Rak.) -0,05, 4. Brignoneová (It.) -0,35, 5. Ledecká (ČR) -0,39, 6. Vernierová -0,59, 7. Schimdhofferová (obě Rak.) -0,62, 8. Bassinová (It.) -0,66, 9. Miradoliová (Fr.) -0,71, 10. Delagová (It.) -0,76.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 9 závodů): 1. C. Suterová 477 b., 2. Ledecká 322, 3. Brignoneová 320, 4. Gutová-Behramiová 288, 5. Shiffrinová (USA) 256, 6. Curtoniová (It.) 246.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1225, 2. Brignoneová 1198, 3. Vlhová 1139, 4. C. Suterová 777, 5. Bassinová 772, 6. Holdenerová (Švýc.) 717, ...13. Ledecká 403, 82. Dubovská 35, 93. Capová (všechny ČR) 21.