Manchester City otočil v Lize mistrů zápas s Realem a vykročil za postupem, Lyon porazil Juventus

Fotbalisté Realu Madrid nebyli daleko od slibného vstupu do osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City, po zpackaném závěru ale nakonec doma prohráli 1:2. Naopak Lyon domácí zápas zvládl, když porazil Juventus 1:0. Odvety jsou na programu v úterý 17. března.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Manchesteru City slaví vyrovnávací gól Gabriela Jesuse.

Hráči Manchesteru City slaví vyrovnávací gól Gabriela Jesuse. | Foto: Susana Vera | Zdroj: Reuters

Po opatrném úvodu diváci v Madridu viděli první velkou šanci ve 20. minutě. Hostující Gabriel Jesus se uvolnil v šestnáctce, ale zblízka nepropálil brankáře Courtoise. Jeho protějšek Ederson zase zneškodnil Benzemovu hlavičku. Krátce před pauzou Real zachránil záložník Casemiro a na brankové čáře zastavil tečovanou střelu Jesuse.

Osmifinále Ligy mistrů: Tottenham doma podlehl Lipsku 0:1, Atalanta nasázela Valencii čtyři góly

Číst článek

Hráči City začali lépe i druhý poločas. Mahriz nejprve zamířil vedle a další střelu mu vyrazil Courtois. Pak však hosté udělali chybu v rozehrávce a Real v 60. minutě z protiútoku otevřel skóre. Vinícius Júnior vybídnul volného Isca, který nezaváhal.

Manchesterský tým srovnal v 78. minutě. De Bruyne nacentroval do pokutového území, Jesus přetlačil bránícího Ramose a hlavičkou překonal Courtoise. Domácí marně reklamovali, že brazilský útočník kapitána Realu nedovoleně přistrčil.

Už za pět minut "Citizens" otočili skóre. Carvajal podrazil střídajícího Sterlinga a nařízenou penaltu suverénně proměnil De Bruyne. Zmar Realu ještě v 86. minutě podtrhnul Ramos. Ten za faul na unikajícího Jesuse dostal červenou kartu a přijde o odvetu.

Lyon, který naposled postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů v roce 2010, od začátku Juventus přehrával. Ekambi ještě hlavičkoval do břevna, ale ve 31. minutě po Aouarově akci už otevřel skóre Tousart pohotovou střelou do horního růžku.

Hosté v čele s hvězdným kanonýrem Ronaldem se v ofenzivě trápili a za celé utkání pouze jednou vystřelili na branku. Po změně stran několik šancí zahodil náhradník Higuaín, a když v 87. minutě dostal míč do domácí sítě Dybala, gól neplatil kvůli ofsajdu. Juventus v pohárech podlehl francouzskému soupeři poprvé po osmi zápasech.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
Olympique Lyon - Juventus Turín 1:0 (1:0)
Branka: 31. Tousart. Rozhodčí: Gil Manzano - Barbero, Nevado - Martínez Munuera (video, všichni Šp.). ŽK: Marcelo, Cornet (oba Lyon).

Real Madrid - Manchester City 1:2 (0:0)
Branky: 61. Isco - 78. Gabriel Jesus, 83. De Bruyne z pen. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Giallatini - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Valverde, Modrič - B. Mendy. ČK: 86. Ramos (Real).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít