Češi v zahraničí: Vydrovi to pálí. Premiérově se trefili Pekhart a Břečka

25.02.2020, 09:24
Aktuality
Matěj Vydra (© AFP)
Matěj Vydra se podruhé v řadě trefil v anglické lize za Burnley. Tomáš Souček naopak na Anfieldu proti Liverpoolu odehrál jen něco málo přes poločas kvůli zranění. V polské lize se trefili dva Češi, zatímco Tomáši Petráškovi a jeho Rakówu to na body nestačilo. Tomáš Pekhart pečetil vítězství Legie Varšava svou první brankou po přestupu. Premiérový gól vstřelil i obránce Tomáš Břečka v Turecku.

Anglie

Útočník Matěj Vydra se podruhé za sebou trefil v dresu Burnley. V utkání proti Bournemouthu otevřel v 53. minutě skóre. Jeho tým nakonec zvítězil přesvědčivě 3:0.
Ve třech z minulých čtyř zápasů Bragy v EL se skóre otevřelo do 15. minuty. Záložník Tomáš Souček nastoupil v základní sestavě West Hamu United na hřišti Liverpoolu. Krátce po přestávce, ve 47. minutě, byl kvůli zranění vystřídán Fornalsem. Ten vstřelil zanedlouho vedoucí gól hostů na 2:1. Kladiváři však nadějné vedení neudrželi a nakonec na Anfieldu prohráli 2:3.

Itálie

Obránce Aleš Matějů i záložník Jaromír Zmrhal nastoupili v základní sestavě Brescie proti Neapoli a odehráli oba celých devadesát minut. Matějů dostal ve 49. minutě žlutou kartu. Brescia však prohrála s Neapolí 1:2, takže ke spokojenosti měli oba Češi daleko.

Záložník Antonín Barák odehrál celé utkání za Lecce na hřišti AS Řím. Jeho mužstvo však po třech výhrách v řadě utrpělo debakl 0:4.

Německo

Záložník Vladimír Darida nastoupil do druhého poločasu. V dresu Herthy Berlín ale neprožil povedené sobotní odpoledne. Jeho tým už po prvním dějství prohrával 0:3 a nakonec dokonce utrpěl porážku 0:5.

Brankář Jiří Pavlenka i záložník Theo Gebre Selassie odehráli kompletní utkání za Werder Brémy proti Borussii Dortmund. Hosté si odvezli vítězství 2:0. Werder je po další porážce už na sestupové 17. příčce.

Lipsko vyhrálo vysoko 5:0 na půdě Schalke. V základní sestavě vítězů nastoupil útočník Patrik Schick, ze hřiště byl ale stažen už v 54. minutě za stavu 1:0.

Brankář Tomáš Koubek v brance Augsburgu dvakrát inkasoval na hřišti Leverkusenu. Jeho tým prohrál 0:2. Obránce Marek Suchý strávil celé utkání na lavičce náhradníků.

Ve druhé lize prohrálo Dynamo Drážďany doma s Bochumí 1:2. V základní sestavě nastoupil záložník Ondřej Petrák a odehrál celé utkání. Záložník Josef Hušbauer nastoupil v 86. minutě. Dynamo tedy zůstává v tabulce na posledním místě.

Nizozemsko

Ve druhé lize odehrál celé utkání za Go Ahead Eagles záložník Jaroslav Navrátil a v 85. minutě dostal žlutou kartu. Na rozdíl od obránce Josefa Kvídy z Nijmegenu, který také odehrál celý zápas, se mohl radovat z vítězství 2:1.

Záložník Richard Sedláček nastoupil za rezervu Alkmaaru v 75. minutě a ještě si stihl připsat jednu gólovou asistenci. Jeho týmu to ale nepomohlo. S Eindhovenem prohrál 2:4.

Slovensko

Záložník Nicolas Šumský odehrál za Sereď první poločas utkání na hřišti Zlatých Moravců. Aspoň částečně tak přispěl k vítězství 3:1.

Záložník Erik Daniel pomohl k vítězství Slovanu Bratislava nad Trenčínem 2:0. Český fotbalista nastoupil v 67. minutě.

Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou 0:0. Za domácí odehrál celé utkání s kapitánskou páskou na rukávu obránce Filip Twardzik.

Obránce Petr Pavlík odehrál celých 90 minut za Pohronie proti Žilině. Utkání skončilo vítězství favorizovaných hostů 1:0.

Brankář Vojtěch Vorel ze Senice vychytal čisté konto proti Trnavě a přispěl tak vítězství 2:0.

Španělsko

Brankář Tomáš Vaclík nedochytal utkání Sevilly na hřišti Getafe, které jeho tým vyhrál jasně 3:0. Vaclík má podle dostupných informací potíže se zraněním dolní končetiny.

Belgie

Útočník Michael Krmenčík tentokrát chyběl v základní sestavě Clubu Bruggy proti Charleroi. Nastoupil ale v 59. minutě. Do střelecké listiny se nezapsal, avšak jeho tým vyhrál díky brance Balanty z první minuty 1:0.

Kypr

Omonia Nikósie porazila doma Paralimni 3:0. Obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner odehráli celé utkání.

Záložník Zdeněk Folprecht naskočil v dresu Pafosu do zápasu proti APOELu Nikósie v 67. minutě. Hned o minutu později domácí tým přidal druhý gól a připsal si po výsledku 2:0 cenný skalp favorita.

Maďarsko

Útočník David Vaněček naskočil v základní sestavě Puskás Akadémie na hřišti Honvédu Budapešť. Prodloužit gólovou sérii se mu nepodařilo, ale odehrál celé utkání a jeho tým si odvezl alespoň remízu 1:1. Záložník Jakub Plšek hrál od 56. minuty.

Polsko

Obránce Tomáš Petrášek se po asistenci krajana Petra Schwarze trefil za Raków Czestochowa. V 39. minutě zvyšoval na půdě Arky Gdyně na 2:0. Jenže hosté o slibný náskok nakonec přišli a prohráli 2:3. Oba Češi odehráli celý zápas. Třetí český fotbalista Daniel Bartl byl vystřídán v 77. minutě.

Útočník Tomáš Pekhart otevřel svůj střelecký účet v Legii Varšava. V 90. minutě pečetil vítězství nad Jagiellonií Bialystok 4:0. Pekhart hrál od 73. minuty. Za hosty hráli o začátku záložníci Tomáš Přikryl a Martin Pospíšil. Přikryl byl střídán po prvním poločase.

Obránce David Jablonský odehrál celých 90 minut za Cracovii Krakov. Ta ovšem v tomto kole Ekstraklasy prohrála s Piastem Gliwice 0:1.

Útočník Michal Papadopulos naskočil z lavičky Korony Kielce do zápasu na hřišti Wisly Krakov v 67. minutě. Jeho tým ale utkání prohrál 0:2.

Rumunsko

Celý zápas odehrál za Gaz Metan Medias záložník Lukáš Droppa. Jeho tým porazil Dinamo Bukurešť, vedené trenérem Dušanem Uhrinem mladším, 1:0.

Slovinsko

Aluminij prohrál na hřišti Celje 0:2. Za hosty odehrál celé utkání záložník Marcel Čermák. Ve 33. minutě dostal žlutou kartu.

Turecko

Obránce Filip Novák odehrál celý zápas za Trabzonspor, který remizoval díky gólu z poslední minuty 2:2 na Besiktasi. Udržel se tak o skóre v čele tabulky před Galatasarayem a Sivassporem.

Obránce Ondřej Čelůstka nechyběl v základní sestavě Antalyasporu na půdě Malatyasporu a přispěl k vítězství 2:1. Český obránce odehrál celé utkání.

Obránce Tomáš Břečka si připsal premiérový gól v turecké lize. Kasimpase pomohl k vítězství 2:0 nad Denizlisporem. Sedmnáctá Kasimpasa ztrácí na záchranu dva body.

Útočník Milan Škoda odehrál celé utkání za Rizespor. Jeho mužstvo ovšem prohrálo doma s Basaksehirem 1:2.

Autor: Jiří Fišara