Černí andělé slaví titul

0
896

Vítězstvím nad Porubou 35:27, svým dosud jediným přemožitelem v soutěži, získaly házenkářky Baníku Most v předstihu svůj další titul v MOL lize.

Utkání, které mělo přinést mistrovské razítko na dlouhodobé vedení mosteckého DHK v domácí česko-slovenské soutěži, nebylo celý průběh jednoznačné. Poruba v 9. kole na podzim jako jediná Most porazila (26:25) a ani tentokrát nechtěla prodat kůži lacino.

Černí andělé sice od začátku zápasu vedli, ale soupeřkám se v prvním poločase podařilo vyrovnat a pak jít dokonce i do vedení. Ještě do přestávky však svěřenkyně trenéra Tancoše skóre otočily (18:15) a ve druhé půli už zápas vesměs kontrolovaly. V tabulce má nyní Baník devítibodový náskok a již nemůže být předstižen.

Rozhodnutí o zisku titulu už 22. února znamená, že Most se nyní může soustředit hlavně na vyvrcholení Českého poháru. Na programu je o víkendu 14. a 15. března v Kutné Hoře (v sobotu semifinále a v neděli utkání o medaile).