Rittich vychytal Calgary výhru proti Detroitu, nováček Kubalík dal 26. gól sezony

David Rittich se oklepal z minulého startu v NHL, ve kterém byl po čtyřech gólech střídán. Český gólman kryl na ledě Detroitu 27 střel a dovedl Calgary k výhře 4:2. Dominik Kubalík vstřelil jediný gól Chicaga, které podlehlo v Dallasu 1:2. Radim Šimek bodoval po osmnácti zápasech, asistencí ale neodvrátil prohru San Jose 1:4 na ledě New Yorku Islanders.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rittich inkasoval pouze z hole Dylana Larkina, který v 16. a 58. minutě snižoval na 1:2 a 2:3. Útočník Detroitu se poprvé prosadil z úniku, podruhé střelou od modré čáry. Calgary těžilo z dobrého vstupu, Johnny Gaudreau a Sean Monahan mu zajistili dvoubrankový náskok. Zbývající dva góly vstřelil Andrew Mangiapane a kanadský klub se výhrou posunul na postupovou příčku do play-off.

Kubalík vyrovnal zhruba v polovině utkání v přesilové hře čtyři na tři, když se prosadil střelou bez přípravy z pravého kruhu. Český útočník si 26. trefou sezony upevnil vedení v tabulce střelců mezi nováčky, v níž má náskok sedmi branek před Victorem Olofssonem z Buffala. Zápas rozhodl ve 37. minutě Tyler Seguin. V obraně vítězů scházel Roman Polák.

Jakub Vrána, jenž naposledy skóroval 27. ledna, vstřelil úvodní branku utkání v sedmé minutě. Po samostatném průniku sice jeho střelu zastavil brankář Matt Murray, puk si ale srazil do branky obránce Penguins Marcus Pettersson.

Pittsburgh ve druhé třetině brankami Patrica Hörnqvista a Sidneyho Crosbyho vývoj otočil, Washington ale třetí část vyhrál 4:1. Dvě branky vítězů dal Carl Hagelin, jenž v letech 2016 a 2017 získal v dresu Penguins Stanley Cup.

Šimek bodoval poprvé od 4. ledna, když jeho střelu tečoval Dylan Gambrell a vyrovnal v 11. minutě na 1:1. Islanders kontrovali dvěma trefami v prostřední třetině a výhru zpečetili při závěrečné hře bez brankáře. Šimek byl jediným hráčem San Jose, který si připsal kladný bod ve statistice +/-.

NHL:
Washington - Pittsburgh 5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
Branky: 45. a 60. Hagelin, 7. Vrána, 42. T. Wilson, 51. Oshie - 35. Hörnqvist, 36. Crosby, 49. Malkin. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Hagelin, 3. Carlson (všichni Washington).

Dallas - Chicago 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Pavelski, 37. Seguin - 28. Kubalík. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Lindell (oba Dallas), 3. Kubalík (Chicago).

Buffalo - Winnipeg 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 48. Okposo - 17. Wheeler. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 805. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. J. Johansson, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

NY Islanders - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 7. a 22. Lee, 38. D. Toews, 58. Josh Bailey - 11. Gambrell (Šimek). Střely na branku: 26:30. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Barzal, 3. D. Toews (všichni NY Islanders).

Detroit - Calgary 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 16. a 58. D. Larkin - 40. a 60. Mangiapane, 7. J. Gaudreau, 9. Monahan. Střely na branku: 29:31. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procent. Diváci: 18 022. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. D. Larkin (Detroit), 3. Hanifin (Calgary).

Minnesota - St. Louis 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. M. Foligno - 12. Kyrou, 15. B. Schenn, 30. Sundqvist, 46. Barbašev. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.266. Hvězdy zápasu: 1. Sundqvist, 2. Binnington, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).

Los Angeles - Edmonton 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 39. Kopitar, 41. D. Brown - 20. Draisaitl, 26. Nugent-Hopkins, 37. McDavid, 60. J. Archibald. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Kempe (Los Angeles), 3. C. Jones (Edmonton).

Anaheim - Vegas 5:6 v prodl. (1:1, 1:2, 3:2 - 0:1)
Branky: 31. a 41. N. Ritchie, 58. a 59. Henrique, 20. D. Shore - 40., 47. a 52. W. Karlsson, 13. P. Brown, 36. Martinez, 64. Theodore. Střely na branku: 30:28. Diváci: 15 171. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson (Vegas), 2. Henrique, 3. N. Ritchie (oba Anaheim).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít