Lidovky.cz

Vaclík kvůli zranění chytal jen poločas, Sevilla porazila Getafe a je čtvrtá

Sport

23:00
MADRID - Brankář Sevilly Tomáš Vaclík odchytal v 25. kole španělské fotbalové ligy proti Getafe kvůli zranění pouze první poločas. Podle klubového webu si česká reprezentační jednička řekla o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření. Sevilla zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrté místo. V lize vyhrála po třech zápasech a celkově po pěti soutěžních utkáních. Díky lepšímu skóre se před Sevillu po výhře 3:1 nad Villarrealem dostalo Atlético Madrid.

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Španělská liga - 25. kolo

• Pamplona - Granada 0:3
(4. a 28. Machís, 41. Foulquier)

• Alavés - Bilbao 2:1
(28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García)

• Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1
(77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.)

• Getafe - FC Sevilla 0:3
(43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé)

• Atlético Madrid - Villarreal 3:1
(40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).

„Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného,“ řekl na tiskové konferenci k Vaclíkovi trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky srovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.