SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Vaclík se zranil, Real selhal v Levante a Messi nasázel čtyři góly Eibaru

Sevilla porazila 3:0 Getafe a je ve španělské lize čtvrtá o skóre za Atléticem Madrid. Brankář Tomáš Vaclík odchytal za Sevillu kvůli zranění pouze první poločas. Lionel Messi zařídil čtyřmi góly triumf Barceloně nad Eibarem 5:0. Už během prvního poločasu stihl třetí hattrick v této ligové sezoně a v čele střelecké tabulky má na kontě už 18 zásahů. Navíc tím posunul obhájce titulu na první místo, protože Real Madrid nečekaně prohrál na hřišti Levante a zaostává o dva body.

Barcelonský hrdina Messi
zdroj: ČTK/ZUMA/Marc Gonzalez Aloma

Podle klubového webu si Vaclík řekl o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření. "Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného," řekl trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo s Villarrealem od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky vyrovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.

Messi zahájil kanonádu parádní sólovou akcí na konci první čtvrthodiny. Druhý gól přidal po přesné Vidalově přihrávce a při třetím se pohotově dostal k odraženému míči. Další dorážku předvedl tři minuty před koncem a debakl hostů završil Brazilec Arthur.

Real utrpěl teprve druhou porážku v tomto ligovém ročníku. Stejně jako v říjnu na Mallorce se tak stalo na půdě týmu, kde by to nikdo nečekal.

Hosty přiváděl k zoufalství svými zákroky brankář Abarisketa a vítězný gól vstřelil jedenáct minut před koncem Morales. Tým Levante vyhrál teprve druhý z posledních sedmi ligových zápasů.

Celta Vigo porazila předposlední Leganés 1:0, přestože hrála od 21. minuty v deseti bez vyloučeného Chorvata Bradariče. Souboj dvou týmů ze dna tabulky rozhodl v 62. minutě Aspas.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Betis - Mallorca 3:3 (19. Caňales z pen., 35. Fekir z pen., 48. Joaquín - 16. C. Hernández, 27. Budimir, 70. Kubo), Vigo - Leganés 1:0 (62. Aspas), FC Barcelona - Eibar 5:0 (14., 37., 40. a 87. Messi, 89. Arthur), San Sebastian - Valencie 3:0 (12. Merino, 45.+1. Monreal, 48. Januzaj), Levante - Real Madrid 1:0 (79. Morales), Pamplona - Granada 0:3 (4. a 28. Machís, 41. Foulquier), Alavés - Bilbao 2:1 (28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García), Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1 (77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.), Getafe - FC Sevilla 0:3 (43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé), Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).