pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Dynamo zvládlo i druhý jarní zápas. Ze Zlína veze všechny tři body!

ZLÍN – Fotbalisté Českých Budějovic vstoupili do jarní části Fortuna ligy na výbornou. Po domácím vítězství s Mladou Boleslaví (3:0) v dnešním utkání 22. kola doslova přestříleli Zlín 3:2. Svěřenci trenéra Davida Horejše k vítězství vykročili už v první půli, kdy se nejprve poprvé trefil Matěj Mrsič a před pauzou z penalty zvýšil Lukáš Havel – 0:2. Po změně stran se ale na první pohled jednoznačné utkání proměnilo v dramatickou přestřelku. Domácí Zlín ve druhém poločase vrhl síly do útoku, dvakrát snížil na rozdíl jediné branky (1:2, 2:3) a hnal se za vyrovnáním. Nakonec ale Jihočeši druhé jarní vítězství uhájili. Rozdílový a svůj druhý dnešní gól vsítil opět Matěj Mrsič.

Dynamo se hned na začátku jara posunulo do horní mistrovské části tabulky, další zápas hraje v pátek 28. února, kdy od 18 hodin hostí v pikantním souboji Baník Ostrava.

FC Fastav Zlín – SK Dynamo ČB 2:3 (0:2). Branky: 53. Simerský, 68. Džafič – 11. a 67. Mršič, 45. Havel (pen.). ŽK: 1–2 (trenér Kamenský – Havelka, Schranz). Přihlíželo 2712 diváků.

Zlín: Rakovan – Simerský, Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček – Džafič, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde).

České Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka – Brandner (84. Mészáros), Javorek (63. Šulc), Mršič (89. Kopečný) – Schranz.