Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

I podruhé na jaře vítězně, Dynamo veze tři body ze Zlína

Dynamo pokračuje ve vynikajících výkonech a připisuje si další výhru do tabulky. Svěřenci Davida Horejše ve 22. kole Fortuna ligy vyhráli 3:2 na hřišti Zlína, kde po celé utkání vedli a nakonec dovedli utkání do vítězného konce. Hrdinou zápasu se stal Matěj Mršić, který oslavil první ligovou branku a navrch přidal ještě jednou, kterou rozhodl celé utkání.

Sestavu z úvodního vítězného zápasu jarní části trenér David Horejš nezměnil, stejné zůstalo i složení náhradníků na lavičce. Už ve třetí minutě se domácí fotbalisté dostali do obrovské příležitosti. Po individuální akci se zjevil sám před Drobným útočník Lamin Jawo, ale střelou po zemi si na zkušeného brankáře nepřišel. Ševci jinak neodehráli povedený poločas a do konce prvních čtyřiceti pěti minut už si nevypracovali žádnou šanci.

Dynamo otevřelo skóre z první vážnější příležitosti. Do vápna se prodral Patrik Brandner, přihrál pod sebe a Matěj Mršić se trefil slabší nohou přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Druhá branka přišla těsně před přestávkou. Čavoš byl ve vápně poslán k zemi, ale sudí si musel situaci ještě ověřit u videa. Nakonec nařídil penaltu, kterou proměnil Lukáš Havel - 0:2.

Úvod do druhé půle vyšel lépe Zlínským. Po osmi minutách se dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, když Buchta hlavičkou po rohu vrátil míč do malého vápna, kde nekompromisně skóroval Dominik Simerský - 1:2. Nejblíže k vyrovnání měli domácí v 63. minutě, kdy střílel Jawo a Jaroslav Drobný se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus vyrazil.

Nakonec vítěznou branku celého utkání obstaral Matěj Mršić, když na sebe vzal přečíslení tři na dva a utaženou střelou podruhé v zápase pokořil Rakovana - 1:3. Domácím se sice podařilo prakticky ihned odpovědět, když se tečovanou střelou trefil Džafić, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Černobílí si tak odvezli výhru 3:2.

FC FASTAV Zlín – SK Dynamo České Budějovice2:3 (0:2)

Branky: 53. Simerský, 68. Džafić – 11. a 67. Mršić, 45. L. Havel (pen.), Žluté karty: Kameník (trenér) - Havelka, Schranz, Diváci: 2712

Zlín: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček – Džafić, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde).

Dynamo: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (84. Mészáros), Javorek (63. Šulc) – Mršić (89. Kopečný), Schranz.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!