Pastrňák znovu vládne střelcům NHL, ale schytal výprask. Zářil Nečas

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Útočník Martin Nečas přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Caroliny 6:3 v Torontu. V dresu vítězů odstoupil z utkání Petr Mrázek po tvrdé srážce s Kylem Cliffordem. David Pastrňák skóroval dvakrát při vysoké prohře Bostonu 3:9 ve Vancouveru a na kontě má už 45 tref. Havířovský rodák se v tabulce střelců NHL odpoutal od Austona Matthewse, před kterým vede o dvě branky.

Mrázek, který chytal o den dříve, začal na střídačce, ale už v čase 6:10 nahradil zraněného Jamese Reimera. Český gólman také nedohrál a odstoupil ve 32. minutě, ve které vystartoval do pravého kruhu za nahozeným kotoučem a ve velké rychlosti se srazil s Cliffordem. Oba se k puku dostali ve stejný okamžik. Mrázkovi při střetu odletěla maska a zůstal chvíli ležet na ledě, než zamířil po svých do kabiny.

Při zranění dvou gólmanů si tak poprvé v NHL zachytal záložní brankář David Ayres. Ve 44. minutě zpečetil výhru z dorážky Nečas, třetí hvězda zápasu. Hlavním hrdinou byl vyhlášen Ayres, který chytil ve třetí třetině všech sedm střel.

Pastrňák se prosadil poprvé v osmé minutě ze sólového úniku, kdy forhendovou kličkou vyrovnal na 1:1. Vancouver následně odskočil až na 6:1, než český útočník udeřil v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu. Boston, za které ještě nenastoupil Ondřej Kaše, poté snížil na 3:6, ale závěr vyzněl jasně pro domácí. V dresu poražených si připsal David Krejčí čtyři záporné body do tabulky +/-.

Ovečkin mezi legendami

Alexandr Ovečkin po předchozím pětizápasovém gólovém půstu skóroval ve druhém utkání za sebou. Na hranici 700 gólů před ním dosáhli Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708). V tabulce střelců této sezony se Ovečkin se 42 brankami přiblížil na rozdíl gólu druému Austonu Matthewsovi z Toronta. Nej kanonýrem ligy je Pastrňák se 45 zásahy.

Voráček si připsal asistenci šťastně. V 35. minutě se od něj odrazila střela Matta Niskanena mezi kruhy před Seana Couturiera, který zvýšil na 3:0. Dvoubrankový náskok zařídil Philadelphii dvěma góly v první polovině úvodního dějství Scott Laughton. Za Jets pak snížili Josh Morrissey s Patrikem Lainem na rozdíl jediného gólu, ale výhru Philadelphie pojistil v 50. minutě Tyler Pitlick.

Nosek a Palát vstřelili gól

Nosek vstřelil v NHL branku poprvé od poloviny ledna, poté co střelou mezi betony vyrovnal na 1:1. Hráči Vegas získali klíčový náskok od 33. do 41. minuty, kdy otočili skóre z 1:2 na 4:2. Po snížení stvrdili domácí výhru při hře bez brankáře, při které vybojoval Nosek v obranné třetině puk a rychlý protiútok zakončil Reilly Smith. Český útočník si vylepšil bilanci na sedm gólů a šest přihrávek.

Tampa Bay vyrovnala během 86 sekund z 1:3 na 3:3. Kontaktní gól vstřelil Palát, poté co vyšťoural volný puk u betonu brankáře Anttiho Raanty a snížil. Arizona se ze slepených branek rychle vzpamatovala, za necelou minutu jí vrátil vedení Brad Richardson a v závěrečných osmi minutách přidala zbývající tři góly.

Francouz, který chytal druhý zápas ve druhém dni, inkasoval jako první v páté minutě, kdy ho z trestného střílení překonal střelou nad lapačku Austin Wagner. Colorado vyrovnalo ve druhé třetině zásluhou Ryana Gravese a rozstřel rozhodl Joonas Donskoi.

Hosté: 34:44. T. Wilson, 44:50. Ovečkin

Domácí: Blackwood (Schneider) – Müller, P. K. Subban, Mermis, Severson, White, C. Carrick – J. Hughes, Hischier (A), Palmieri (A) – Bratt, Zacha, N. Gusev – N. Merkley, Zajac (A), Simmonds – Hayden, Rooney, J. Anderson.

Hosté: Samsonov (Holtby) – Dillon, Carlson (A), Kempný, Orlov, Siegenthaler, Jensen – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Hebert, Lambert – Murphy, Galloway

Prudential Center, Newark

Návštěva

16 514 diváků

Domácí: 02:06. Laughton, 09:03. Laughton, 34:50. Couturier, 49:34. Pitlick

Hosté: 38:04. Morrissey, 43:00. Laine

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Copp, Connor – Appleton, Roslovic, Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.

Nicholson, Pochmara – Mach, Brisebois

Wells Fargo Center, Philadelphia

Návštěva

19 870 diváků

Domácí: 31:10. Malkin, 57:57. Malkin

Hosté: 00:14. Girgensons, 06:48. S. Reinhart, 10:51. Eichel, 45:39. Skinner, 52:17. Eichel

Domácí: Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Trotman – Simon (A), Crosby, Zucker – Rust (C), Malkin, Angello – Hörnqvist, Agozzino, McCann – Lafferty, Blueger, B. Tanev.

Hosté: C. Hutton (J. Johansson) – C. Miller, Dahlin, Ristolainen, Montour, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Frolík, Lazar, Skinner – Sheary, Ma. Johansson (A), Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Pollock, Sutherland – Pancich, Alphonso

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Návštěva

18 620 diváků

Domácí: 19:24. Kerfoot, 33:36. Tavares, 35:10. Engvall

Hosté: 25:46. Wallmark, 29:53. Niederreiter, 30:49. Foegele, 33:17. T. Teräväinen, 40:53. Foegele, 43:44. Nečas

Domácí: Andersen (J. Campbell) – Holl, Muzzin, Barrie, Sandin, Dermott, Marinčin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – Malgin, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Hosté: Reimer (7.–32. Mrázek, 32. Ayres) – T. van Riemsdyk, Slavin (A), Pesce, Gardiner, Edmundson, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Williams, J. Staal (C), Foegele – Nečas, Haula, Niederreiter – B. McGinn, Wallmark, Martinook (A).

Joannette, Chmielewski – Sericolo, Cherrey

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

19 414 diváků

Domácí:

Hosté: 01:13. Domi, 10:20. Domi, 37:58. Byron

Domácí: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Duclair, Pageau, B. Tkachuk – Co. Brown, Tierney, Anisimov – Batherson, Norris, N. Paul – Hawryluk, White, Sabourin.

Hosté: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Alzner – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Kovalčuk, Domi, Byron – Cousins, N. Thompson, Lehkonen.

Dunning, Furlatt – MacPherson, Nansen

Canadian Tire Centre, Ottawa

Návštěva

18 374 diváků

Domácí: 09:35. Fast, 37:27. Zibanejad, 46:54. Fast

Hosté: 17:55. J. Thornton, 33:47. J. Thornton

Domácí: Šesťorkin (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, DeAngelo, M. Staal (A), R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin, R. Strome, Fast (A) – Di Giuseppe, Chytil, Kakko – Lemieux, B. Howden, J. Gauthier.

Hosté: Dell (M. Jones) – Vlasic, Ferraro, Middleton, Heed, R. Šimek, Burns (A) – Meier, J. Thornton (A), Labanc – E. Kane, Goodrow, Marleau – Noesen, Kellman, Sörensen – Gregor, True, Gambrell.

Charron, MacDougall – Flemington, Smith

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006 diváků

Domácí: 17:36. Garland, 18:46. Keller, 25:51. Söderberg, 31:04. Richardson, 52:51. Keller, 54:28. Garland, 58:46. Stepan

Hosté: 03:53. Cirelli, 28:45. Palát, 30:11. B. Point

Domácí: Raanta (Hill) – Goligoski, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Oesterle, Ljubuškin, Ness – Garland, Dvorak, Hall – Schmaltz, Stepan (A), Keller – Kessel, Hayton, Söderberg – Hinostroza, Richardson, Crouse.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov, L. Schenn, Coburn, C. Gaunce – Kučerov, B. Point (C), Stamkos – Killorn, Cirelli, Coleman – Gourde, T. Johnson, Palát – Verhaeghe, Maroon.

St. Laurent, Meier – Murchison, Knorr

Gila River Arena, Glendale

Návštěva

14 825 diváků

Domácí: 00:33. Johansen, 10:31. Mikael Granlund, 38:57. Sissons, . Grimaldi

Hosté: 21:00. Jenner, 24:50. Robinson, 37:21. Bemström

Domácí: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Turris, Grimaldi – Watson, Sissons, Blackwell. Hlavní trenér: John Hynes.

Hosté: Merzlikins (Kivlenieks) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Nyquist – Bemström, Jenner (A), Matteau – Thürkauf, Stenlund, Gerbe – Lilja, Riley Nash, Robinson. Hlavní trenér: John Tortorella.

Gord Dwyer, TJ Luxmore. Čároví: Julien Fournier, Brad Kovachik

Bridgestone Arena, Nashville

Návštěva

17549 diváků

Domácí: 04:14. Stecher, 11:08. Horvat, 25:32. Gaudette, 34:48. Pearson, 35:39. Eriksson, 40:46. E. Pettersson, 51:10. Toffoli, 53:03. Toffoli, 58:15. Virtanen

Hosté: 07:06. Pastrňák, 46:28. Pastrňák, 48:11. Wagner

Domácí: Markström (9.–11. Demko) – Edler (A), Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Fantenberg, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Eriksson – J. T. Miller, E. Pettersson, Toffoli – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, B. Sutter.

Hosté: T. Rask (47. Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Lauzon – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Bjork, Coyle, Kuhlman – Blidh, Kuraly, Wagner.

McIsaac, Kozari – Cormier, Gibbons

Rogers Arena, Vancouver

Návštěva

18 871 diváků

Domácí: 11:52. Nosek, 32:39. W. Carrier, 39:08. Pacioretty, 40:19. R. Smith, 58:43. R. Smith

Hosté: 03:28. Hoffman, 20:42. Dadonov, 45:11. Saarela

Domácí: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Holden, Theodore, Martinez, Whitecloud – Marchessault, Stastny, R. Smith – Pacioretty, W. Karlsson, Mark Stone – W. Carrier, Stephenson, N. Roy – Nosek, Quinney, Reaves.

Hosté: Montembeault (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Stillman, Strälman, Yandle, Brown – Huberdeau, Barkov, Acciari – Hoffman, Trocheck, Pysyk – Vatrano, Hunt, Dadonov – Connolly, Saarela, Sceviour.

Rehman, StPierre – Devorski, Mills

T-Mobile Arena, Las Vegas

Návštěva

18 480 diváků

Domácí: 04:47. Wagner

Hosté: 36:35. Graves, . Donskoi

Domácí: Quick (Petersen) – Forbort, Doughty, MacDermid, Walker, B. Hutton, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Vilardi, Frk – Wagner, Lizotte, Moore – Lewis, Amadio, Schaller.

Hosté: Francouz (Miska) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Donskoi – M. Kaut, Bellemare, Nieto – Dries, Jost, Kameněv.