Lidovky.cz

Nejlepší český stolní tenista Širuček narazil v Budapešti na favorita, Ovtcharov ho zastavil

Sport

23:04
Budapešť - Nejlepší český stolní tenista současnosti Pavel Širuček se na turnaji World Tour v Budapešti probojoval až do čtvrtfinále, kde byl nad jeho síly favorizovaný Němec Dmitrij Ovtcharov. Proti dvojnásobnému mistru Evropy a bývalému prvnímu hráči světového žebříčku začal nebojácně a vyhrál první set 11:9, nakonec ale aktuální světové desítce podlehl 2:4.

Pavel Širuček narazil na favorita, ten ho porazil foto: ČAST/Jan Brychta

Širuček v maďarské metropoli zvládl tři kvalifikační kola, první zápas v hlavní soutěži pak vyhrál bez boje, protože proti němu nenastoupil Japonec Džun Mizutani. Ve druhém kole porazil jeho krajana Šunsukeho Togamiho 4:0 po čtyřech vyrovnaných koncovkách. Zastavil ho až bronzový medailista z olympijských her v Londýně Ovtcharov, s kterým se Širuček utkal poprvé v kariéře.

Účastí ve čtvrtfinále získal důležité body do žebříčku, který bude spolurozhodovat o účasti na olympijských hrách. Aktuálně mu v něm patří 45. místo. „Mám teď v kapse body, které budu obhajovat na turnaji v Kataru. To je směrem k žebříčku moc důležité,“ uvedl Širuček na svazovém webu už před čtvrtfinálovým duelem.