• Nad Kladnem
  • SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Pátek, 21. února 2020 20:41

Hokejisté Kladna nezvládli utkání s pardubickým Dynamem a zapsali porážku 2:5. Vyrovnaný zápas se odehrával až do 32. minuty za bezbrankového stavu, pak ale hosté odskočili o tři góly. Rytíři až v závěrečném dějství dvakrát snížili zásluhou Ladislava Zikmunda a Jaromíra Jágra, na dostřel už se ovšem nedostali. Kladeňáci tak prohráli podesáté v řadě a jsou poslední.

Od startu utkání bylo patrné, o jak důležitý zápas se jedná! Na stadionu vládla napjatá atmosféra a možná i proto neměli střelci dostatek klidu na zakončení. V první větší možnosti trefil Stepan Zacharčuk tyč Godlovy branky a po chvíli neuspěl odvážným průnikem ani Michal Vondrka. Za Kladno odpověděl ze zajímavé střelecké pozice David Stach a čtyři minuty před sirénou už měli Rytíři šanci, která volala po gólu! Jakub Strnad našel křižnou přihrávkou Tomáše Redlicha, ten ale ranou z první zasáhl jen bližší tyč!

Ve druhé části pokračoval se pokračovalo v bojovné hře. Postupně ale získávaly větší a větší aktivitu Pardubice. To vyvrcholilo až v jejich první početní výhodu. Během ní si Dynamo vytvořilo veliký tlak a nakonec se šest sekund po vypršení trestu radovalo. Martin Látal dostal přihrávku na pravý kruh a s přehledem uklidil kotouč do odkryté klece – 0:1. Pro Rytíře navíc mělo být ještě hůř. Sami se v přesilovce dlouho v pásmu neudrželi a hosté udeřili ve čtyřech. Johan Harju vyjel zpoza klece a uklidil kotouč k protější tyči – 0:2.

Na začátku třetí části schytalo Kladno tvrdou ránu. Nadechlo se k zlepšenému výkonu Jágrovou zajímavou šancí, vzápětí ale bylo schytalo úder pěstí rovnou do plic. Juraj Mikuš nahodil od modré čáry a kotouč proplul vzduchem až za Godlova záda – 0:3. Domácí se ovšem nevzdali a nakonec svoje střelecké trápení prolomili. Dynamo bylo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě a přesilovka měla kýžený efekt. Brady Austin vypálil od modré a Ladislav Zikmund byl dostatečně pohotový, aby doklepl puk, který už vypadl za Pavla Kantora, do sítě – 1:3. Pardubice se ve vlastní přesilovce do mnoha šancí nedostaly, již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se ale dožadovaly gólu. Prudká rána od modré se rychle odrazila zpět do hry, jak ukázal opakovaný záběr, kotouč se ale odrazil pouze od horní tyče. O chvíli později už ale byli hosté úspěšnější. Vladimír Svačina vystřelil z pravého kruhu přesně na bližší tyčku – 1:4. Rytíři ještě našli odpověď necelých šest minut před koncem. Ladislav Zikmund se krásně uvolnil, nahrál do brankoviště Jaromíru Jágrovi a legenda dobrým důrazem dostala puk do brány – 2:4. Domácí tedy vrhli všechny síly vpřed, z čehož pramenili brejky soupeře. Při jednom z nich se Denis Godla skácel do brankoviště a Radoslav Tybor navýšil – 2:5. V 57. minutě tak musel opět do branky Lukáš Cikánek, zatímco jeho slovenský kolega ve zjevných bolestech zamířil do kabiny.

Rytíři Kladno: Godla (57. Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr – Jágr, Vampola, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Melka, Stach, O’Donnell – Hajný, Kaut, Hovorka – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Oliva – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.
Branky a nahrávky: 49. Zikmund (Austin, O‘Donnell), 55. Jágr (Zikmund) – 32. Látal (Paulovič), 34. Harju (Poulíček), 42. Mikuš (Látal, Kusý), 53. Svačina (Látal), 57. Tybor (Kousal, Vondrka). Třetiny: 0:0, 0:2 2:3. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Lacina, Hodek – Lhotský, Svoboda. Diváci: 5 200. Nejlepší hráči utkání: Ladislav Zikmund – Martin Látal.

Autor: Filip Arnold – Rytíři Kladno