Archiv D: 5x trenér

Kladno nezvládlo záchranářskou bitvu s Pardubicemi. Pět gólů dostal zraněný Godla

Počkali si na svou šanci a vždy ve správný moment udeřili. Hokejisté Pardubic v jednom z klíčových zápasů o záchranu vyloupili Kladno po vítězství 5:2 a získali čtvrtou výhru v řadě. Základ k důležitým třem bodům položili ve druhé třetině trefami Martina Látala a Johana Harjua. Kladno korigovalo až za stavu 0:3 a ani branka Jaromíra Jágra nakonec nestačila. Brankář Denis Godla utkání nedochytal. Dynamo má na Kladno náskok tří bodů.

Kladenský lídr Jaromír Jágr proti Johanu Harjuovi
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Dělali jsme přesně, co jsme chtěli, a podali jsme naprosto fantastický výkon ve všech pásmech. Šli jsme si za vítězstvím," radoval se trenér hostů Michal Mikeska. "Hrajeme dobře a jen se to potvrdilo, že jsme na nějaké vlně a hrajeme to, co chceme a máme," dodal.

Do sestavy domácích se po čtyřzápasové pauze zaviněné zraněním vrátila brankářská jednička Godla a pro Rytíře to byla psychická vzpruha. Po opatrnějším úvodu se do první výraznější šance dostal v 6. minutě Vampola, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Zacharčuk.

Střelecky aktivnější byli hosté, blíže k brance však bylo Kladno. Zatímco Godlu vystrašil jen Vondrka, jenž místo zakončení ještě přihrával, Kantora prověřil Austin. Redlich poté v 15. minutě trefil tyč.

Sestřih a ohlasy utkání Kladno - Pardubice

Ve druhé třetině se již bezbrankový stav změnil. Po několika šancích na obou stranách skórovali jako první hosté. Šest sekund po skončení přesilové hry otevřel skóre osamocený Látal. Podruhé se Dynamo prosadilo o dvě minuty později, když v oslabení udeřil Harju, jenž vyjel zpoza Godlovy branky a stejně jako Látal si připsal sedmou trefu sezony.

"Lépe jsme se připravili a měli od začátku víc šancí. Kladno na tomhle malém ledě hraje výborně, má skvělý pohyb. Ale tady jsme se mu vyrovnali a přehráli ho," řekl Látal.

Hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky se snažil individuální akcí snížit Jágr, ale Kantor byl opět připraven. Ve 42. minutě navíc překvapil Godlu střelou od modré čáry Mikuš a přiblížil Východočechy důležité výhře. Rytíři ale nesložili zbraně a v přesilovce se jim podařilo snížit. Austinovu střelu dorazil Zikmund.

Pardubice ale získaly tříbrankový náskok brzy zpět. Kousal sice trefil v přesilovce jen tyč, v 53. minutě však Godlu překonal počtvrté Svačina. Jágr sice dokázal opět snížit, čtrnáctý gól kladenské legendy však domácím k obratu nepomohl. Poslední slovo měl naopak Tybor, při jehož gólu si navíc Godla zřejmě obnovil zranění.

"Jsme zklamaní, nezvládli jsme důležitý zápas. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Tak pět šest minut. Potom ale začaly být Pardubice aktivnější, my jsme se nedostali do tlaku, neměli šance. Pardubice, i když daly šťastné góly, tak byly lepší," uznal kouč Rytířů David Čermák.

"Už jsme na dně. Nevím, jestli můžeme spadnout hlouběji... Musíme se sebrat a dokončit sezonu, aby to nebyl největší průšvih, i když už je to na hraně," řekl obránce Michal Barinka.

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 49. Zikmund (Austin, O'Donnell), 55. Jágr (Zikmund) - 32. Látal (Paulovič), 34. Harju (Poulíček), 42. J. Mikuš (Látal, Kusý), 53. Svačina (Látal), 57. Tybor (R. Kousal, Vondrka). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy:

Kladno: Godla (57. Cikánek) - Nash, Austin, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Vampola, Zikmund - Strnad, P. Machač, Redlich - Melka, Stach, O'Donnell - Hajný, T. Kaut, Hovorka. Trenéři: D. Čermák a Lidický.

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, J. Mikuš, J. Kolář, Zacharčuk, T. Voráček, Holland - Tybor, R. Kousal, Vondrka - Svačina, Poulíček, Mandát - Látal, Harju, Kusý - Paulovič, Rolinek, Blümel. Trenér: Razým.