Kadlecovy milníky: Sparta v 16, gólový debut v reprezentaci i díra v hlavě

• Co zažil Václav Kadlec od přestupu do Sparty v roce 2008 až po konec kariéry?Co zažil Václav Kadlec od přestupu do Sparty v roce 2008 až po konec kariéry?FOTO: Koláž iSport.cz

Nekdejší sparťanský supertalent Václav Kadlec končí kariéru, zpráva, která ve čtvrtek ráno zasáhla fotbalové prostředí. Sedmadvacetiletý útočník po přetrvávajících zdravotních problémech dává profesionální kariéře sbohem. „Je mi líto, ale koleno už mě do zátěže, do které bych chtěl, nepustí. Musím myslet i na další fungování mimo hřiště,“ oznámil Kadlec. Co byly hlavní milníky kariéry rodáka z Prahy, který vyrůstal v Bohemians a prošel také Frankfurtem a Midtjyllandem?

• Příchod do Sparty (1. srpna 2008)

V 16 letech přestupuje z Bohemians na Letnou za 10 milionů korun, tehdy šlo v českém fotbale o rekordní sumu za takto mladého hráče.

Do Sparty přestoupil Václav Kadlec poprvé už jako šestnáctiletý mladík Do Sparty přestoupil Václav Kadlec poprvé už jako šestnáctiletý mladíkFoto Jaroslav Legner

• První start za áčko Sparty (25. října 2008)

Tehdejší trenér Jozef Chovanec ho v zápase 11. kola vyslal proti Příbrami, za rozhodnutého stavu 3:0, na hřiště v 86. minutě.

Ligový debut si odbyl Václav Kadlec za Spartu 25. října 2008 v utkání proti Příbrami, kdy ho kouč Jozef Chovanec poslal na hřiště v 86. minutě Ligový debut si odbyl Václav Kadlec za Spartu 25. října 2008 v utkání proti Příbrami, kdy ho kouč Jozef Chovanec poslal na hřiště v 86. minutěFoto Michal Beránek / Sport

• První ligový gól (4. května 2009)

V 83. minutě duelu s Baníkem Ostrava pálil do tyče Kamil Vacek, Kadlec se prodral k dorážce a rozhodl o výhře Letenských 1:0. První soutěžní gól za Spartu vstřelil ještě dříve, 3. září 2008 v poháru ve Dvoře Králové navázal na dvě trefy Libora Doška a upravil pět minut před koncem na konečných 3:0 pro Letenské.

Václav Kadlec vstřelil svůj první ligový gól proti Baníku Ostrava v květnu 2009, když překonal Antonína Bučka Václav Kadlec vstřelil svůj první ligový gól proti Baníku Ostrava v květnu 2009, když překonal Antonína BučkaFoto Sport

• První titul (15. května 2010)

Byl součástí neporažené (S)party. Letenští výhrou 1:0 nad Teplicemi, o které rozhodl Tomáš Řepka, pečetili jízdu za titulem s bilancí 16 výher a 14 remíz.

Martin Sus, Martin Zeman, Václav Kadlec, Milan Švenger a Wilfried Bony oslavují zisk mistrovského titulu ze sezony 2009/2010 Martin Sus, Martin Zeman, Václav Kadlec, Milan Švenger a Wilfried Bony oslavují zisk mistrovského titulu ze sezony 2009/2010Foto Beránek Michal / Sport

• První gól v derby (20. září 2010)

Letenští po trefě Petra Trappa na Slavii prohrávali. V 64. minutě ale před něj Juraj Kucka sklepl míč po standardce Kamila Vacka a Kadlec srovnal. Obrat dokonal minutu před koncem Wilfried Bony.

Václav Kadlec a Wilfried Bony zařídil sparťanský obrat v derby. Letenští v Edenu zvítězili 2:1 Václav Kadlec a Wilfried Bony zařídil sparťanský obrat v derby. Letenští v Edenu zvítězili 2:1Foto Barbora Reichová / Sport

• Gólový debut v reprezentaci (12. října 2010)

Debut v národním týmu v kvalifikaci EURO 2012 proti Lichtenštejnsku (2:0) ozdobil gólem. Stal se nejmladším střelcem v historii samostatné české reprezentace (18 let, 4 měsíce a 22 dní).

Český tým pro zápas s Lichtenštejnskem, ve kterém vstřelil Václav Kadlec (15) svůj první gól v reprezentaci. Nahoře zleva: Tomáš Necid, Marek Suchý, Michal Kadlec, Roman Hubník a Petr Čech. Dole zleva: Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman, Tomáš Rosický, Zdeněk Pospěch, Václav Kadlec a Jan Polák Český tým pro zápas s Lichtenštejnskem, ve kterém vstřelil Václav Kadlec (15) svůj první gól v reprezentaci. Nahoře zleva: Tomáš Necid, Marek Suchý, Michal Kadlec, Roman Hubník a Petr Čech. Dole zleva: Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman, Tomáš Rosický, Zdeněk Pospěch, Václav Kadlec a Jan PolákFoto Jaroslav Legner / Sport

• Talent roku (únor 2011)

V anketě Fotbalista roku ČR 2010 – Talent roku získal 358 hlasů a nechal za sebou na druhém místě Tomáše Pekharta a třetího Matěje Vydru.

Václav Kadlec se stal Talentem roku 2010 Václav Kadlec se stal Talentem roku 2010Foto Pavel Mazáč (Sport)

• Hrdina proti Feyenoordu (srpen 2012)

Nasměroval Spartu do Evropské ligy. V předkole na Feyenoordu skóroval dvakrát během pěti minut, byla z toho ale nakonec remíza 2:2. Doma přispěl k postupové výhře 2:0 gólem z penalty.

Sparťanský talent Václav Kadlec prchá Jorisi Mathijsenovi Sparťanský talent Václav Kadlec prchá Jorisi MathijsenoviFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Vážné zranění hlavy (3. listopadu 2012)

V ligovém utkání v Mladé Boleslavi (1:1) se hlavou střetl s domácím Martinem Nešporem. Hřiště opouštěl s hrozivou prohlubní na čele – frakturou lebky.

Otřesený Václav Kadlec v doprovodu sparťanského doktora Petra Nováka Otřesený Václav Kadlec v doprovodu sparťanského doktora Petra NovákaFoto Michal Beránek (Sport)

• Přestup do Frankfurtu (srpen 2013)

Díky skvělé sezoně 2012/2013, ve které nastřílel za Spartu 20 gólů v soutěžních zápasech, si ho vyhlédl Frankfurt. V jeho dresu nakonec odehrál 39 duelů, v nich vstřelil 10 branek.

Václav Kadlec v prvním rozhovoru pro klubovou televizi Eintrachtu Frankfurt Václav Kadlec v prvním rozhovoru pro klubovou televizi Eintrachtu FrankfurtFoto Repro youtube

• Druhý titul (31. května 2014)

Sparta výhrou 4:1 nad Jihlavou zakončuje sezonu, ve které získala 79 bodů, titulem. Kadlec se na něm podílel starty v úvodních pěti kolech, v prvních třech skóroval, než přestoupil do Německa.

Na titulu Sparty ze sezony 2013/2014 se podílel v úvodních pěti kolech i Václav Kadlec Na titulu Sparty ze sezony 2013/2014 se podílel v úvodních pěti kolech i Václav KadlecFoto Pavel Mazáč / Sport

• Hostování ve Spartě (jaro 2015)

Ve Frankfurtu mnoho šancí nedostal a tak došlo k jeho prvnímu návratu na Letnou. Během půlročního hostování stihl 9 gólů v 13 ligových zápasech.

Jaro 2015 strávil Václav Kadlec na hostování ve Spartě. Stihl v lize vstřelit 9 gól Jaro 2015 strávil Václav Kadlec na hostování ve Spartě. Stihl v lize vstřelit 9 gólFoto Pavel Mazáč / Sport

• Přestup do Midtjyllandu (leden 2016)

V Německu už se neprosadil, vše vyústilo v jeho přesun do dánského Midtjyllandu. Strávil zde osm měsíců, dva promarodil s kolenem, během kterých nastřílel v 23 soutěžních zápasech 3 góly.

Český fotbalový útočník Václav Kadlec podepsal smlouvu v dánském FC Midtjylland. Na snímku s manažerem Pavlem Paskou (vlevo) a generálním ředitelem klubu Clausem Steinleinem Český fotbalový útočník Václav Kadlec podepsal smlouvu v dánském FC Midtjylland. Na snímku s manažerem Pavlem Paskou (vlevo) a generálním ředitelem klubu Clausem SteinleinemFoto ismfootball.com

• Návrat do Sparty (1. září 2016)

Bylo to velké haló. Letenští koupili „svůj talent“ za obří částku pohybující se kolem 73 milionů korun. Tehdy šlo o historicky nejdražší přestup směrem do české ligy.

Václav Kadlec se vrátil z Dánska do Sparty Václav Kadlec se vrátil z Dánska do SpartyFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Dva góly Interu (29. září 2016)

Režíroval senzační vítězství 3:1 v Evropské lize nad tehdy třetím týmem Serie A Interem Milán. Dvěma góly přispěl k nezapomenutelnému debutu trenéra Davida Holoubka na lavičce Sparty.

Ke gólové oslavě Václava Kadlece proti Interu Milán se připojil i trenér David Holoubek Ke gólové oslavě Václava Kadlece proti Interu Milán se připojil i trenér David HoloubekFoto Michal Beránek (Sport)

• Poslední gól (28. dubna 2018)

Svůj gólový účet v nejvyšší české soutěži otevřel proti Baníku Ostrava. Stejnému klubu vstřelil i svou poslední branku. Po hodině hry vyrovnával na 2:2, když na nej patičkou prodloužil pas mířící z poloviny Josef Šural. Kadlec si tváří v tvář brankáři Janu Laštůvkovi poradil. Sparta ale padla 2:3, v závěru rozhodl Milan Baroš.

Baník - Sparta: Po krásné Šuralově patičce se trefil Kadlec a Sparta vyrovnává na 2:2
    Video se připravuje ...

• Začátek konce (11. května 2018)

Běžela 42. minuta zápasu s Jihlavou a nikým neatakován padl kvůli problému s levým kolenem v bolestech k zemi. Od té doby se objevil na hřišti už jen třikrát, vždy však jen na pár minut.

Jihlava - Sparta: Nepříjemnost pro Spartu! Kadlec se zranil při došlapu, na hřiště jde Lafata

Václav Kadlec musel kvůli zranení už v prvním poločase střídat Václav Kadlec musel kvůli zranení už v prvním poločase střídatFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Poslední zápas (9. března 2019)

V nastaveném čase druhé půle zápasu s Plzní vyběhl na hřiště, aby vzápětí viděl žlutou kartu, ale také mohl oslavit gól Matěje Pulkraba na 4:0. Asi netušil, že jde o jeho poslední minuty v rudém.

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 4:0. Letenská demolice! Duel poznamenaly nepokoje fans Viktorie

• Konec kariéry (20. února 2020)

Ach ta kolena. Bojoval, pokoušel se o návrat, ale vždy ho zastavila v rozletu. Prodělal několik operací a před tou, která ho čeká 21. února, řekl fotbalu sbohem. Zdraví je přednější!

Útočník Sparty Václav Kadlec je po další operaci Útočník Sparty Václav Kadlec je po další operaciFoto www.sparta.cz

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905