Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Topoľčany oslavujú. Capitals prehrali po vyše dvoch mesiacoch

Hokejisti tímu Bratislava Capitals po viac než dvoch mesiacoch našli v druhej najvyššej slovenskej súťaži premožiteľa. Víťaznú sériu zverencov Petra Oremusa po 16 zápasoch uťali hráči Topoľčian, ktorí na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu zvíťazili 3:2 po predĺžení.

19.02.2020 21:18
Vladimír Lukáčik Foto: ,
Vladimír Lukáčik z Bratislavy Capitals.
debata

Hostia hneď v úvodnej tretine odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov a hoci sa následne podarilo Bratislavčanom vyrovnať, v 63. min rozhodol o výhre Topoľčian Michal Novák. Capitals zaváhali prvýkrát od 11. decembra 2019. Vtedy prehrali v Martine (3:4), na ktorý sa Topoľčany cenným víťazstvom bodovo dotiahli.

Jediným viacgólovým strelcom v rámci stredajšieho programu zápasov SHL bol skalický Šmída, ale jeho tím podľahol Martinu 2:5. Zaujímavosťou je, že Záhoráci prehrali na martinskom ľade už desiate stretnutie po sebe, pričom v nich získali jediný bod.

Zaváhanie Skalice využili hráči Dubnice nad Váhom, ktorí zdolali Spišskú Novú Ves „futbalovým skóre“ 1:0. O jediný presný zásah sa v trinástej minúte postaral Filip Nemček, pre ktorého to bol 17. gól v tejto sezóne. Výborný výkon podal skúsený brankár Vlastimil Lakosil, ktorý zneškodnil všetkých 29 streleckých pokusov súpera.

V skupine o 7.- 10. miesto sa zaujímavý zápas odohral v Leviciach, kam zavítali hráči Trnavy. Hostia po necelých desiatich minútach viedli trojgólovým rozdielom, ale ani to im nestačilo na ukončenie negatívnej série prehier. Po góle Lukáša Tábiho zo 61. min stretnutia prehrali Trnavčania 4:5 po predĺžení a neuspeli už v siedmom zápase po sebe.

Naopak, vo víťaznom ťažení pokračuje Žilina, ktorá nebude chýbať v play-off SHL. „Vlci“ už v ôsmom zápase v rade bodovali naplno, tentokrát zdolali hráčov Považskej Bystrice pred necelou stovkou divákov jednoznačne 5:0.

Slovenská hokejová liga, nadstavbová časť

Skupina o 1. – 6. miesto, 7. kolo

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom – HK Spišská Nová Ves 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 13. Nemček, 491 divákov

HK VITAR Martin – HK Skalica 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 4. Nauš, 6. J. Cíger, 31. Paulíny, 49. Poliaček, 52. Tabaček – 12. a 25. Šmída, 909 divákov

HC Bratislava Capitals – HC Topoľčany 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 36. Sloboda, 43. Šalka – 6. Pätoprstý, 11. Hřebíček, 63. M. Novák, 687 divákov

Skupina o 7. – 10. miesto, 9. kolo

HK Levice – HK Gladiators Trnava 5:4 pp (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 14. G. Olejník, 20. Kohút, 23. Špankovič, 43. Šturdík, 61. Tábi – 7. Dávid Baránek, 9. Lukačovič, 10. Schmidt, 45. Kamenický, 498 divákov

HK '95 Považská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Góly: 3. Macek, 14. Surán, 16. Gálik, 32. S. Rehák, 35. M. Minárik, 98 divákov