Nový Jičín hostil 132 mladých ploutvových plavců ve druhém kole ligy mládeže

Celkem 132 mladých ploutvových plavců ze sedmi moravských sportovních klubů (Nautilus Břeclav, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, NEMO Zlín, Čochtanklub Žďár nad Sázavou) se v sobotu 15. února 2020 představilo v rámci druhého kola letošního ročníku Moravskoslezské ligy mládeže. Jeho hostitelem byl klub SP Laguna Nový Jičín.

Pro závodníky kategorie E (11 let a mladší) byly připraveny souboje na tratích 200 PP, 15/10 RP/PP, 100 BF a štafeta 4 x 100 PP mix, kategorie D (12 – 13 let) se představila na tratích 400 PP, 100 RP, 50 BF a ve štafetě 4 x100 PP mix. Závodníci ve věkové kategorii C (14 – 15 let) pak závodili na distancích 100 PP, 100 RP, 400 BF a opět ve štafetě 4 x 100 PP mix.

Tři individuální starty a tři vítězství -  to je bilance domácího závodníka Daniela Knapka, který tak mezi chlapci ovládl kategorii C. Mezi dívkami byly nejlepšími závodnicemi reprezentantky přerovského klubu Skorpen Veronika Vašíčková (1. místo 100 PP a 100 RP, 8. místo 400 BF) a Lucie Hrubá (1. místo 400 BF, 2. místo 100 PP, 4. místo 100 RP).

Se dvěma prvními místy (100 RP, 400 PP) a jedním druhým místem (50 BF) byl nejlepším závodníkem kategorie D domácí závodník Jakub Mizera a i mezi dívkami se radovala novojičínská ploutvařka Zuzana Fabíková, která ovládla závody 400 PP a 100 RP a na trati 50 BF obsadila 5. místo.

V nejmladší kategorii E se mezi chlapci radoval ze tří medailí Jakub Svoboda z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou, který nenašel přemožitele na tratích 100 BF a 200 PP a který si na trati 15/10 RP/PP doplaval pro stříbro. Nejlepšími dívkami této věkové kategorie byly domácí Sandra Hrabovská, která dohmátla druhá v závodech 100 BF a 200 PP a na trati 15/10 RP/PP si doplavala pro 5. místo, a Karolína Doležalová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), která brala zlato na trati 100 BF, bronz na trat1 15/10 RP/PP a nepopulární „bramborovou“ čtvrtou příčku obsadila v závodě 200 PP.

Štafetu kategorie C ovládli zástupci klubu Skorpen Přerov (L. Hrubá, J. Krumpholzová, J. Šindler, V. Vašíčková). V kategorii D dohmátl jako první domácí kvartet SP Laguna Nový Jičín ve složení M. Raitr, L. Fabíková, R. Novotný a J. Mizera. Mezi nejmladšími závodníky se ve štafetě radovali závodníci klubu Čochtanklub Žďár nad Sázavou (K. Doležalová, N. Vincenci, K. Kakačová, J. Svoboda).

Moravskoslezskou ligu mládeže vede po dvou kolech SP Laguna Nový Jičín (2068 b.) před Čochtanklubem Žďár nad Sázavou (1749 b.) a KSP Olomouc (1430 b.).

Třetí kolo Moravskoslezské ligy mládeže se uskuteční v sobotu 28. března 2020 ve Žďáru nad Sázavou. Kompletní výsledky z 2. kola naleznete na webu www.polistime.cz.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Klára Jurová)