Vstupenky online

Tušil jsem, že proti Kladnu vyhrajeme, neskrývá Turek. Záchranu vidí nadějně

Helena Hegeďová • 16.02.2020

Po menší gólové odmlce se Adam Turek znovu ozval. V posledních dvou zápasech porazili dorostenci Třemošnou a Kladno, a právě proti druhému soupeři se patnáctiletý útočník blýskl hattrickem. Vítězství proti poslednímu týmu tabulky navíc očekával a optimisticky to vidí také s udržením nejvyšší dorostenecké soutěže.

Adame, není vám líto, že jste Kladnu nedali desítku?
Určitě ne, protože jsme vyhráli, za což jsme moc rádi. Zvládli jsme oba víkendové zápasy a jsme šťastní, protože to jsou utkání, která nám hodně pomůžou. Proti Kladnu to byl super zápas a máme z výhry radost.

Kladno je v tabulce poslední, jaký jste očekával zápas?
Tušil jsem, že proti Kladnu vyhrajeme, ale určitě jsou nevyzpytatelní. Takové soupeře nesmíme podcenit a musíme hrát naplno, dát do toho vždycky všechno. Řekli jsme si, že musíme vyhrát.

Jak moc se na výsledku projevilo, že hrál soupeř s otevřenou obranou?
Bylo to hodně znát. Na ledě bylo víc místa na hru, protože za začátku víc napadali, ale postupně už jsme hráli dobře zezadu, dostávali jsme se do přečíslení a vyhráli jsme.

Jaký byl páteční zápas s Třemošnou?
Zápas to byl těžší, než ten sobotní proti Kladnu. Měli trošku větší sílu, víc dohrávali a chodili po nás. Ale jak říkám, jsem rád, že jsme vyhráli oba dva zápasy a pomohlo nám to.

I když jste se proti Kladnu prosadili devětkrát, po první třetině bylo skóre 2:1. Co se do druhé třetiny změnilo?
Řekli jsme si, že musíme pořád pokračovat v naší hře a chodit do všeho naplno. Jakmile nám tam ve druhé třetině spadlo víc gólů, tak byla naše hra o hodně lepší a začali jsme je jednoznačně přehrávat.

Po základní části jste byl nejlepší střelcem, ale v poslední době se vám příliš nedařilo. Vnímal jste to?
Ani ne. Snažím se hrát pořád stejně a někdy tam ty góly padnou, někdy ne. Myslím si ale, že jsem to opravdu nijak nevnímal.

Teď se vám ale podařilo skórovat třikrát. Jaký z toho máte pocit?
Je to super, jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci k výhře.

Jak ty góly vypadaly?
U prvního střílel Filip Krajčík, tak jsem to dorazil do brány. Při druhém gólu mi to Hrnec (Tadeáš Hrnčíř) pěkně dal podél třetiny a trefil jsem to do víka. Třetí gól vypadal tak, že mi to Matyáš Adámek hodil do strany a já jsem to z první trefil za záda gólmana.

Stále se držíte na čele tabulky. Vidíte to nadějně s udržením soutěže?
Určitě ano. Zápasy, které jsme teď odehráli, byli hodně důležité. Většinou teď vyhráváme, takže si myslím, že pokud budeme hrát pořád stejně, tak se udržíme v čele tabulky.