Slavia - Č. Budějovice 3:6České Budějovice zastavily šňůru Pražanů

Aktualizováno

Hokejisté suverénního lídra první ligy Českých Budějovic vyhráli v 19. kole nadstavby na ledě Slavie 6:3 a ukončili osmizápasovou vítěznou sérii Pražanů. Motor natáhl šňůru úspěchů rovněž na osm utkání a s jistotou vítězství v dlouhodobé části má náskok 33 bodů před druhým Přerovem. Zubr vyhrál nad trápícím se Chomutovem 2:0 a drží si sedmibodový odstup od třetího Vsetína, který vyhrál nad Porubou 5:1.

Hokejový obránce Českých Budějovic Žiga Pavlin.

Motor na Slavii brzy vedl díky brance Lukáše Endála, ale ještě v úvodním dějství vyrovnal Filip Kuťák a po 55 sekundách druhé části otočil stav Daniel Vrdlovec. Mezi 25. a 33. minutou ale Jihočeši obrátili díky gólům Adama Rašky, Radka Prokeše a Václava Karabáčka stav na 2:4.

Za tři minuty sice snížil v přesilové hře Robin Všetečka, ale ve 38. minutě vrátil dvoubrankový náskok hostům René Vydarený a v úvodu závěrečné části dovršil výsledek v početní výhodě pěti proti třem Martin Novák. Motor bodoval popatnácté za sebou a jen jednou během této šňůry prohrál, v polovině ledna právě se Slavií 2:3 v prodloužení.

Hokejový útočník Slavie Jiří Doležal.

Už pošesté za sebou nebodoval Chomutov. V Přerově o tom rozhodl konec druhé třetiny. V čase 38:50 otevřel skóre v přesilové hře Jakub Kubeš a pět sekund před druhou přestávkou se prosadil i Jan Berger. Gólman Lukáš Klimeš udržel díky 37 úspěšným zákrokům počtvrté v sezoně čisté konto. Přerov protáhl bodovou sérii na sedm utkání a během nich jen jednou prohrál. Soupeři si zopakovali souboj z úterní předehrávky 26. kola, kterou vyhrál Přerov 3:1.

Obránce Českých Budějovic Filip Novák.

Po dvou porážkách zabral Vsetín a oslavil teprve třetí výhru z posledních osmi utkání. Valaši vedli už v osmé minutě 3:0, když se prosadili Jakub Teper, Vít Jonák v přesilovce a David Březina. V polovině úvodní části sice snížil Tomáš Guman, náskok domácích ale pojistil ve druhé třetině David Vítek a v 50. minutě se trefil ještě Branislav Rehuš. Poruba prohrála i druhý zápas pod novým trenérem Františkem Výborným, který nahradil Miloše Holaně.

Už poosmé v řadě vyšly naprázdno Litoměřice, které doma podlehly Havířovu 1:5. Stadion sice vedl díky brance Matěje Berana z poloviny první třetiny, ale v druhém dějství rozhodli hosté čtyřmi góly, o které se postarali Erik Němec v přesilovce, Jan Maruna, Lukáš Bednář a Ondřej Procházka v další početní výhodě. Výsledek ještě dovršil Martin Nepokoj.

Hokejoví fanoušci - ilustrační foto.

Pozici pro předkolo play off si drží devátá Jihlava, která vyhrála v Benátkách nad Jizerou 2:1 a má náskok osmi bodů před jedenáctou Třebíčí. Ta před vlastním publikem zdolala Prostějov 5:2.

Desátý Frýdek-Místek si drží před Třebíčí čtyřbodový náskok. Stejně jako v úterý, kdy vyhrál v dohrávce 5. kola vysoko 9:0, uspěl proti Kadani. Tentokrát po výsledku 5:3.

19. kolo nadstavby první hokejové ligy:
O pořadí v play off:
Vsetín - Poruba 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Teper, 6. Jonák, 8. Březina, 36. Vítek, 50. Rehuš - 10. Guman. Rozhodčí: Barek, Veselý - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2560.
Litoměřice - Havířov 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)
Branky: 11. M. Beran - 26. E. Němec, 29. Maruna, 30. L. Bednář, 40. O. Procházka, 54. Nepokoj. Rozhodčí: Petružálek, Wagner - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 816.
Přerov - Chomutov 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 39. Kubeš, 40. Berger. Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Lukš, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1305.
Slavia Praha - Motor České Budějovice 3:6 (1:1, 2:4, 0:1)
Branky: 14. Kuťák, 21. Vrdlovec, 36. Všetečka - 2. Endál, 25. Raška, 28. Prokeš, 33. Karabáček, 38. Vydarený, 42. M. Novák. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2096.
O účast v předkole play off:
Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 47. J. Šír - 16. T. Harkabus, 36. A. Zeman. Rozhodčí: Pavlovič, Pilný - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Čachotský (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 220.
Třebíč - Prostějov 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 30. a 33. Laš, 2. Ferda, 5. Bittner, 11. Nedvídek - 1. Chlán, 31. Divíšek. Rozhodčí: Skopal, Valenta - O. Polák, Kleprlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 1243.
Ústí nad Labem - Sokolov 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Branky: 9. Filip, 17. T. Pšenička, 30. Mrňa - 31. a 54. Houška, 1. Kadeřávek, 10. Švec, 32. Berčík. Rozhodčí: Čáp, Ondráček - Flegl, Šimánek. Vyloučení: 3:6, navíc Mrňa (Ústí nad Labem) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 305.
Frýdek-Místek - Kadaň 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 16. Mikulík, 28. Klimša, 34. Martynek, 36. R. Szturc, 60. Tomi - 21. a 44. M. Zabloudil, 29. Kůs. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:7, navíc T. Koblížek 10 min., D. Zeman (oba Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1021