• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Sára Pavlidu vybojovala čtvrté místo na mistrovství republiky. Tomáš Neufuss nestačil pouze na britského výškaře

S. pavlidu_a_D._ZahrádkováV pátek 7. února odstartovalo v pražské Stromovce halové mistrovství České republiky ve vícebojích a v průběhu prvního soutěžního dne se rozdávaly medaile v kategorii žákyň.

Mistryní republiky je Adéla Tkáčová z Kopřivnice za 3459 bodů. Stříbro si odvezla Veronika Jakusidisová z Blanska, která měla nejsilnější skokanské disciplíny (3427 bodů). Bronz putuje do Plzně zásluhou Viktorie Jánské, která získala 3260 bodů. Čtvrté místo a „bramborovou“ medaili vybojovala Sára Pavlidu, která si halový víceboj vyzkoušela v rámci zimní přípravy na své sprinterské disciplíny. Sára si vylepšila tři nejlepší osobní výkony (60 m překážek, vrh koulí a 800 m) a jeden vyrovnala (výška).

Do nejlepší osmičky vícebojařek se dostala i třebíčská Denisa Zahrádková ziskem 3119 bodů.

Hustopečské skákání

T. Neufuss_2._místo_copyUž pojednadvacáté se 8. února 2020 sjeli do Hustopečí výškařky a výškaři na mezinárodní halové závody ve skoku vysokém Hustopečské skákání Agrotec 2020.

Velkomeziříčská atletika zde měla 2 zástupce – Tomáše Neufusse a Šimona Čecha v kategorii dorostenců. Od 180 cm v závodě zůstali dorostenci pouze dva, Neufuss Tomáš z TJ Sokol Velké Meziříčí a Charlie Knott z Velké Británie.
Větší formu i pevnější nervy ukázal britský atlet, který několikrát vynechával výšky a nakonec prvním pokusem zdolal laťku ve výšce 200 cm a bral zlato. Za ním skončil český zástupce se stříbrným výsledkem 188 cm a na třetím místě skončil Zbyněk Pecha z TJ Nové Město na Moravě s výškou 170 cm. Šimon Čech obsadil 5. místo výkonem 165 cm.

Hlavní mužská kategorie přinesla světové výkony. Zvítězil Tom Gale (Velká Británie) - 233 cm, na druhém místě Sylwester Bednarek (Polsko) - 230 cm a třetí místo obsadil Jamal Wilson (Bahamy) - 230 cm.