PSG přestřílelo Lyon, trefil se i Cavani, Montpellier i v deseti vyhrál, Marseille se na výhru nadřela

AKTUALIZOVÁNO

Toulouse proti Marseille dlouho odolávalo, ale nakonec podlehlo. Monako dokázalo v závěru otočit skóre. V Dijonu to byla přestřelka až do konce.

V páteční předehrávce si Lille poradilo s Angers, které utrpělo už čtvrtou porážku v řadě a od nového roku nezažívají nejlepší období. Lille se naopak daří a po třetí výhře v řadě se dotírá na třetí Rennes.

Poslední Toulouse byla v prvním poločase proti Marseille lepší a domácí se na výhru pořádně nadřeli. Po přestávce rozhodl o výhře pěknou ranou za vápnem Payet.

Monako po velké minule svého brankáře Lecomteho prohrávalo už od 9. minuty. Ten při snaze odkopnout míč ho pouze posunul k protihráči Oterovi, který vybídl do lepší pozice Guirassu – 1:0. Monako srovnalo až pět minut před koncem, když se z rychlého protiútoku prosadil důrazný Ben Yedder. O vítězství rozhodla druhá minuta nastavení. Na Fabregasův roh si vyskočil Slimani a poslal tři body do Monaka.

Divoké utkání se hrálo v Dijonu, kde místní celek remizoval s Nantes 3:3 a dva góly padly až v 90. minutě.

Fotbalisty Montpellier dostal do vedení ve 25. minutě Delort, ten si ve vápně naskočil na centr Sambii a hlavou přesně zamířil. Od 41. minuty Mentpellier musel hrát bez vyloučeného Sambii, ten při rychlém brejku stáhl k zemi hostujícího útočníka, dost možná zabránil gólu. Domácí Montpellier dlouhé oslabení zvládli.

Ve šlágru francouzské ligy PSG mělo navrch a klub z Paříže pohodlně vedl 3:0, jenže Lyon se vzpamatoval a dvěma góly dokázal zápas zkorigovat. Konečnou tečku zápasu dal Cavani po přihrávce Di Marii.

Ligue 1 – 24. kolo:

Angers – Lille 0:2 (14. Osimhen, 75. Sanches)
Ameins – Monako 1:2 (9. Guirassy – 85. Ben Yedder, 90+2. Slimani)
Dijon – Nantes 3:3 (15. a 90. Mavididi, 24. Tavares – 20. Simon, 34. Alphonse (vlastní), 90+1. Girotto)
Méty – Bordeaux 1:2 (2. Niane – 51. Basic, 84. Oudin)
ČK: 8. Pajot (Méty)
Nice – Nimes 1:3 (6. Claude Maurice – 43. Landre, 53. Philippoteaux, 90+1. Kone)
ČK: 49. Boudaoui (Nice)
Rennes – Brest 0:0
Marseille – Toulouse 1:0 (51. Payet)
Montpellier - St. Etienne 1:0 (25. Delort)
Štrasburk - Reims 3:0 (50. Djiku, 82. Majeed Waris, 90+4. Lala z pen.)
PSG - Lyon 4:2 (22. Di Maria, 38. Mbappe, 47. vlastní Marcal, 79. Cavani - 52. Terrier, 59. Dembele)