Akce Do práce na kole má v Otrokovicích stále více příznivců

OTROKOVICE - O motivační soutěž Do práce na kole je nejen v Otrokovicích nebo Zlíně čím dál větší zájem. V rámci celé republiky se do lednové výzvy zaregistrovalo 2 760 odvážlivců, což je o 73 % více než loni. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

„V počtu ujetých kilometrů lednové výzvy byl v rámci celé republiky na 2. místě cyklista Jirka ze ZLINPROJEKTU a.s. Zlín, který najel za týden neuvěřitelných 571,7 km. Třetí příčku obsadil soutěžící Michal z Continental Barum Otrokovice, který zvládl 547,5 km,“ upřesnila Jana Vybíralová, koordinátorka Do práce na kole za Zlín a Otrokovice.

Celkem 15 vylosovaných šťastlivců získalo startovné pro celý tým na květen 2020. Ze Zlína byl vylosován Libor J. „Gratulujeme a připomínáme, že kdo zvládl ekologicky cestovat do práce a zpět v lednu, tak ten dá květnovou výzvu v pohodě,“ míní Jana Vybíralová.

Jubilejní desátý celorepublikový ročník Motivační soutěže Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem se v rámci republiky koná podesáté, Otrokovice, Zlín a okolí se připojuje už posedmé v řadě. „Minulý rok poměřovalo své síly za obě města  941 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců. Podaří se nám překonat tisícovku? Věříme, že město Zlín a Otrokovice zase získají ocenění Cykloměsto roku, jak tomu bylo v roce 2019,“ doplnila koordinátorka. Registrace budou spuštěny 1. března 2020 na www.dopracenakole.cz.

Cílem kampaně Do práce na kole, pěšky nebo poklusem (nebo i v kombinaci s MHD, vlakem – dle pravidel), kterou organizuje spolek AutoMat Praha, je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale také přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.