Kaše připravil gól, Anaheim ale padl v prodloužení. Matthews se 40. gólem dotáhl na Ovečkina

Útočník Ondřej Kaše asistoval v NHL u jedné branky Anaheimu při prohře 4:5 v prodloužení na ledě Toronta. Hlavním strůjcem výhry domácích byl Auston Matthews, který ke třem přihrávkám přidal i čtyřicátý gól sezony a dotáhl se v tabulce střelců na vedoucího Alexandra Ovečkina. David Pastrňák ztrácí na oba dva zásahy.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše

Ondřej Kaše | Foto: Kirby Lee-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Matthews zakončil ve 34. minutě rychlý protiútok a zvýšil na 3:1. Anaheim ale ve třetí třetině zabral a vyrovnal na 3:3 poté, kdy Kašeho střelu dorazil Adam Henrique.

Ondřej Kaše si připsal asistenci u gólu Adama Henriqueho:

Kalifornský klub ještě jednou prohrával, ale při hře bez brankáře si 56 sekund před koncem vynutil prodloužení. To rozhodl v čase 64:53 svou druhou trefou v zápase John Tavares a zařídil brankáři Jacku Campbellovi vítězný debut v dresu Toronta.

Columbus doma zdolal Detroit 2:0 a jeho brankář Elvis Merzlikins si díky 16 zákrokům připsal pátou nulu z posledních osmi startů. Na druhé straně pustil Jimmy Howard jediný gól ze 43 střel, přesto prodloužil nelichotivou sérii a zaznamenal osmnáctou porážku za sebou.

Brankáře Detroitu překonal pouze ve 25. minutě Zach Werenski, druhý gól padl při power play. V dresu poražených odehrál Filip Hronek stý zápas v NHL, na ledě strávil necelých 28 minut a byl nejvytíženějším hráčem utkání.

Výsledky NHL:
Toronto - Anaheim 5:4 v prodl., Dallas - Minnesota 2:3, Columbus - Detroit 2:0, NY Rangers - Buffalo 2:3.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít