Evropská a Konferenční liga UEFA

Bayern se s Lipskem rozešel bez branek. Leverkusen přestřílel Dortmund a krize Brém pokračuje

Magnet 21. bundesligového kola vítěze nepoznal. Fotbalisté Bayernu Mnichov totiž remizovali 0:0 s Lipskem a tabulku stále vedou o bod před nedělním soupeřem. Třetí Dortmund, který v bláznivém utkání prohrál 3:4 v Leverkusenu, je o další tři body zpět. Zcela odlišné starosti mají naproti tomu Brémy - s Jiřím Pavlenkou v brance podlehly nováčkovi Unionu Berlín 0:2 a klesly na předposlední příčku.

Christopher Nkunku z Lipska v utkání s Bayernem
zdroj: REUTERS autor: Andreas Gebert

Bayern v úvodním poločase dominoval, ale kanonýr Robert Lewandowski ve slibných šancích neuspěl. Po změně stran stříleli hostující Marcel Sabitzer a Timo Werner vedle.

Lipsko, které nezvítězilo ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou, pak podržel brankář Péter Gulácsi. V 80. minutě totiž konečky prstů vychytal Leona Goretzku ve stoprocentní příležitosti. Český reprezentant Patrik Schick odehrál závěrečnou dvacetiminutovku.

Šlágr v Bundeslize vítěze nepoznal, Bayern remizoval s Lipskem 0:0

Druhý nedělní zápas mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem byl odložen z bezpečnostních důvodů kvůli silné bouři, jež se přesouvá nad Evropou.

Dortmund se musel sklonit před Leverkusenem

Leverkusen poslal do vedení ve 20. minutě po rychlém brejku Kevin Volland. Jen krátce předtím vychytal na druhé straně ostrostřelce Erlinga Haalanda finský strážce domácí svatyně Lukáš Hrádecký a devatenáctiletý norský talent tak neproměnil v gól až svou osmou bundesligovou střelu na bránu.

Borussia však skóre přesto otočila díky hlavičce Matse Hummelse po rohovém kopu a krásné technické střele z uctivé vzdálenosti v podání Emreho Cana. Bývalý záložník Leverkusenu se trefil hned v prvním ligovém startu za Dortmund po příchodu na hostování z Juventusu. Do kabin se ale přece jen šlo za nerozhodného stavu, když podruhé v zápase skóroval Volland.

Dortmund ztratil zápas v Leverkusenu v závěrečných minutách

Po změně stran obě mužstva nastřelila brankovou konstrukci a do vedení šla opět Borussia po zakončení Raphaëla Guerreira. Atraktivní klání nicméně gólově zakončili domácí a po slepených trefách střídajícího Leona Baileyho a Larse Bendera dokonali závěrečný obrat.

Pavlenka dvakrát inkasoval, Koubek pětkrát a Darida zůstal na lavičce

Český reprezentant nastoupil i do 89. ligového duelu od svého příchodu do Brém a drží aktuálně nejdelší sérii v Bundeslize. Z bodů se ale radovat nemohl a Werder se propadl na 17. místo za Düsseldorf, který remizoval 1:1 s Wolfsburgem.

Pavlenku překonal dvakrát po změně stran Marius Bülter. Německý záložník nejprve zužitkoval přesnou přihrávku Christophera Lenze a v 72. minutě dorazil do sítě míč po předchozím pohotovém Pavlenkově zákroku. Nováček soutěže tak zůstává ve středu tabulky na 11. příčce.

Jiří Pavlenka z Brém inkasuje gól od Mariuse Bültera z Unionu Berlín
zdroj: imago sportfotodienst autor: Matthias Koch

Nezdar kousal i další český gólman Tomáš Koubek z Augsburgu po jednoznačné porážce 0:5 ve Frankfurtu.

Augsburgu se tak nepodařilo navázat na předchozí vítězství právě nad Brémami, u kterého Koubek scházel kvůli chřipce. Dvakrát skórovali Timothy Chandler a Filip Kostič, jenž zpečetil vysoké vítězství domácích trefami v 89. a 90. minutě. Pět gólů inkasoval Koubek také před třemi týdny od Dortmundu při přestřelce 3:5.

Vladimír Darida sledoval jen z lavičky náhradníků porážku Herthy Berlín 1:3 s Mohučí. Všechny tři góly hostů vstřelil Robin Quaison, který završil hattrick v nastaveném čase z pokutového kopu. Pro švédského záložníka to byl už druhý venkovní hattrick v sezoně, v prosinci pomohl třemi brankami k vítězství 5:0 v Brémách.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Frankfurt - Augsburg 5:0 (37. a 48. Chandler, 89. a 90. Kostič, 55. Silva), Brémy - Union Berlín 0:2 (52. a 72. Bülter), Freiburg - Hoffenheim 1:0 (40. Waldschmidt z pen.), Hertha Berlín - Mohuč 1:3 (84. Boyata - 17., 82. a 90.+4 z pen. Quaison), Schalke - Paderborn 1:1 (63. Kutucu - 81. Gjasula), Wolfsburg - Düsseldorf 1:1 (50. Steffen - 13. Zimmermann), Leverkusen - Dortmund 4:3 (20. a 43. Volland, 81. Bailey, 82. L. Bender - 22. Hummels, 33. Can, 65. Guerreiro), Bayern Mnichov - Lipsko 0:0. Zápas Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem byl odložen kvůli silné bouři.