Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Czech Indoor Gala: Seidlová vyrovnala český rekord, Stromšík těsně porazil Velebu

Na Czech Indoor Gala se domácím atletům dařilo. Klára Seidlová vyrovnala na šedesátce vlastní český halový rekord (7,23), v mužském závodě porazil Zdeněk Stromšík (6,67) o jedinou setinu kolegu Jan Velebu. V koulařském sektoru skončil Tomáš Staněk čtvrtý (20,92 m). Vítězství na čtvrtce získali Lada Vondrová a Michal Desenský, oba v nejrychlejších evropských časech roku.

Klára Seidlová
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Z evropských atletek letos běžela rychleji něž Klára Seidlová jen Ruska Kristina Makarenková (7,17), která ale nemá povolené mezinárodní starty. Potvrdila, že jí halová šedesátka sedí. "Takový čas jsem čekala později, třeba na mistrovství republiky. Je to super, ale rezervy tam ještě jsou, tak by ten český rekord mohl padnout," řekla po závodě.

Trochu ji mrzela setinka, která ji dělila od nového českého maxima. "Mám rezervy v cílování a celkově v běhu, protože jsem nebyla úplně srovnaná," uvedla. Dobrou formu na šedesátce by ráda přetavila ve zlepšení na stovce pod širým nebem. Podstupuje kvůli tomu nepříjemné změny v tréninku. "Běháme delší úseky v přípravě, třeba dvoustovky, dvě stě padesátky. Bolí to dost, ale snad to bude stát za to," prohlásila.

Pod stupni vítězů skončil český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk, který obsadil čtvrté místo výkoem 20,92 metru. Novým lídrem letošních tabulek se stal Polák Konrad Bukowiecki, jehož vítězný vrh ze šesté série měřil 21,88 metru.

Odvážně rozběhla závod na 1500 metrů Simona Vrzalová, která loni v létě nezávodila kvůli patní ostruze. Domácí běžkyně, která v Ostravě před rokem překonala český rekord, se vydala za dvojicí Etiopanek a měla výrazný náskok před zbytkem pole. V závěrečném kole jí ale došly síly a skončila sedmá v čase 4:13,19. Ve finiši ji porazily i krajanky Diana Mezuliáníková (4:11,88) a Kristiina Mäki (4:12,41).

Z českých rekordmanů na stovce si v běhu na 60 m vedl lépe Zdeněk Stromšík, kterému čas 6,67 stačil na třetí místo. O setinu pomalejší Jan Veleba skončil čtvrtý. Vyhrál Brit Oliver Bromby (6,63).

Lada Vondrová a Michal Desenský ovládli závody na 400 metrů v nových osobních rekordech, s kterými vedou letošní evropské halové tabulky. Dvacetiletá Vondrová si vylepšila dosavadní maximum o více než čtyři desetiny na 52,25 sekundy a dostala se na dělené první místo tabulek společně s Norkou Amalií Iuelovou. Desenský si upevnil vedoucí postavení výkonem 46,65.

Ve světových tabulkách se Vondrová dělí s Iuelovou o páté místo. "S časem jsem spokojená, chtěla jsem to prodat už dřív, ale nevyšlo to. Myslím, že tam trochu rezerva je. Doufám, že to ještě trochu stlačím," řekla po závodě, v němž při seběhu loktem odrazila dotírající Polku Patrycji Wyciszkiewiczovou. "Ten seběh mi něco vzal," uvedla Vondrová, která se dnešním výkonem dostala na osmé místo dlouhodobých českých tabulek.

Desenský si vylepšil halový rekord ze sobotního závodu v Praze o dalších 16 setin. "Měl jsem předsevzetí dostat se na halové mistrovství světa, to bohužel odpadlo, tak chci prodat tu formu," poznamenal šestadvacetiletý běžec. Také Desenský je nově osmým nejrychlejším čvrtkařem české historie v hale.

Czech indoor Gala:

Muži:

60 m: 1. Bromby (Brit.) 6,63, 2. Burke (Barb.) 6,64, 3. Stromšík 6,67, 4. Veleba(oba ČR) 6,68.

800 m: 1. Kipruto (Keňa) 1:46,38, 2. Rudolf (Slovin.) 1:47,51, 3. Hodboď 1:47,57, ...8. Saleh (oba ČR) 1:48,65.

Dálka: 1. Tentoglu (Řec.) 804, 2. Mazur (Ukr.) 777, 3. Bramble (Brit.) 774.

Koule: 1. Bukowiecki (Pol.) 21,88, 2. Fabbri (It.) 21,11, 3. Belo (Portug.) 20,94, 4. Staněk 20,92, ...8. Prášil (oba ČR) 18,47.

Ženy:

60 m: 1. K. Seidlová 7,23 - vyrovnaný český rekord, 2. Bendová (obě ČR) 7,38, 3. Popowiczová-Drapalová (Pol.) 7,41.

1500 m: 1. Hailuová 4:05,08, 2. Ketemaová (obě Et.) 4:07,40, 3. Wagnerová-Gyürkesová (Maď.) 4:11,48, ...5. Mezuliáníková 4:11,88, 6. Mäki 4:12,41, 7. Vrzalová (všechny ČR) 4:13,19.

Tyč: 1. Šutejová (Slovin.) 462, 2. Peinadová (Ven.) 462, 3. Maláčová 444, ...6. Švábíková (obě ČR) 424.