Atleti zahájili sezonu úspěchy v Praze a Jihlavě

49461254366 49986c3fa8_oAtletickou sezonu jsme jako každoročně zahájili v atletické hale v Praze na Strahově halovým přeborem Kraje Vysočina. Medaile se rozdělovaly v žákovských a dorosteneckých kategoriích i v tzv. kategoriích „open" (ve vybraných disciplínách junioři a dospělí společně).

V celkovém součtu jsme získali 16 umístění na medailových pozicích (9 x 1. místo, 6 x 2. místo a 5 x 3. místo), plus 10 finálových umístění do 6. místa. Svá výkonnostní maxima v Praze předvedla většina našich atletů.

44. ročník Průmyslovácké laťky

Ve středu 22. ledna 2020 se v tělocvičně Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava konala tradiční Průmyslovácká laťka, kterou pořádá tamní školní sportovní klub ve spolupráci s TJ Sokol Velké Meziříčí.

Závodu se letos účastnilo celkem 45 skokanů. A velkomeziříčští výškaři byli vidět.
Nejlépe se vedlo Tomáši Neufussovi, který zvítězil v kategorii juniorů výkonem 180 cm. Na stupně vítězů ho na třetím místě doprovodil Šimon Čech skokem do výšky 165 cm. Mezi juniorkami byla druhá Vendula Švihálková (148 cm) a třetí Eliška Mašterová (145 cm).
Mezi žákyněmi si nejlépe vedla Sára Pavlidu, která nestačila jen na vítěznou Annu Sobotovou z Pardubic. Výkonem 148 cm obsadila 2. místo.

Soutěž mužů, tradiční vyvrcholení závodu, již poněkalikáté ovládl výkonem 196 cm David Šutera (AK Olomouc). Druhá příčka patří našemu Ladislavu Urbanovi za výkon 184 cm.