V Plzni se konalo MČR v badmintonu, mistrovský titul má domácí Louda

03.02.2020 19:25

Plzeňský badmintonista Jan Louda si odnesl z víkendového MČR v badmintonu mistrovský titul. Mistrovství se konalo už  podruhé v západočeské metropoli.

200203_Badminton_2

Do Plzně se na MČR o uplynulém víkendu sjelo 117 nejlepších badmintonistů z celé České republiky. Finálový zápas ve dvouhře mužů k velké radosti publika vyhrál Jan Louda. Mistrovský titul tak zůstává v Plzni.

Domácí favorit Jan Louda porazil loňského šampióna Adama Mendreka 21:17 a 21:13 a udělal obrovskou radost divákům. Po roční přestávce si tak Louda vzal titul z mužské dvouhry zpět.

Mistrovství nabídlo další velmi zajímavé souboje, což je dobrou zprávou, protože v letošním roce se ještě několik českých reprezentantů pokouší o slot na olympiádu v Tokiu. Součástí akce byla i vložená soutěž hendikepovaných badmintonistů. „Město Plzeň je místem pořádání největších národních i mezinárodních soutěží. Mistrovství České republiky v badmintonu je jen jedním z mnoha mistrovství republiky konaných v Plzni v letošním roce,“ řekl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.