Plzeň - Örebro 3:0. Přípravu rozhodli náhradníci, dvakrát se trefil Beauguel

Autor: iSport.cz, jon, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Šesté utkání v rámci zimní přípravy odehráli fotbalisté Plzně. Švédské Örebro porazili na soustředění ve Španělsku 3:0. Prosadili se střídající hráči - dva góly dal Jean-David Beauguel, jednou se trefil Aleš Čermák. Pod novým koučem Adriánem Guľou Viktoria ještě neprohrála, kromě bezbrankové remízy s Žižkovem Západočeši pětkrát zvítězili.

Domácí:

Hosté: 71. Beauguel, 87. Čermák, 89. Beauguel

Domácí: Jansson (C) – Björnquist (75. Brorsson), Granlund, Hjertstrand, Wright – Larsson, Collander, Mårtensson (46. Gerzić), Amin (77. Bergmark), Book – Björndahl (75. Seger).

Hosté: Staněk (C) – Havel (69. Řezník), Hubník (69. Hejda), Pernica (69. Brabec), Hloušek (69. Limberský) – Mihálik (69. Kovařík), Herc (69. Kalvach), Bucha (46. Hořava), Janošek (69. Čermák), Kopic (69. Kayamba) – Chorý (69. Beauguel).

Karty

Domácí: Björndahl, Mårtensson

Hosté: Havel, Chorý, Hubník

Saggi – Isaksen, Tullekopp

Estepona, Španělsko

Plzeň byla od prvních minut aktivnější, napadala švédského soupeře a poctivým presinkem se dostávala do zajímavých situací. „Hrajte výš, hrajte výš!“ zněl v prvním poločase nejčastější pokyn trenéra Adriána Guľy.

Západočeši se i přes převahu na míči dlouho nedokázali prosadit, v ofenzivě chyběla větší lehkost a schopnost dotáhnout akce až do nebezpečné koncovky.

Nebyl jsem spokojený, uvedl Guľa po další jasné výhře. Příchod dalšího útočníka úplně nevyloučil
Video se připravuje ...

Utkání se rozseklo až ve druhém poločase, kdy plzeňský kouč protočil sestavu a poslal na hřiště deset nových hráčů. Dvě branky vstřelil Jean-David Beauguel, který na hrotu nahradil Tomáše Chorého. V pořadí druhou západočeskou branku vstřelil další střídající hráč Aleš Čermák.

Viktorii čeká na soustředění ve Španělsku před startem ligy ještě jeden zápas - v pátek od 12 hodin se v generálce utká s ruským Krasnodarem.

Viktorii se v přípravě daří. Zatím inkasovala jedinou branku a z dosavadních šesti zápasů pět vyhrála. Západočeši si vedle Örebra poradili s Ústím nad Labem, Sokolovem, Šonanem Bellmare a CSKA Sofia. Jejich jediným zaváháním byla remíza 0:0 s Viktorií Žižkov.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Plzeňský střelec Beauguel: Krmenčík je minulost. Ničeho se nebojím

Plzeňští fotbalisté se radují z branky v přípravném utkání se švédským Örebro na soustředění ve Španělsku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905