neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Švihálková na vysněnou desítku nedosáhla, první zlato putuje do Francie

Tereza Švihálková bojovala s bahnem statečně, na první desítku to ale nestačilo. Do cíle dojela na 23. místě. , Autor: Josef Janda

Tereza Švihálková bojovala s bahnem statečně, na první desítku to ale nestačilo. Do cíle dojela na 23. místě.     Autor: Josef Janda

DÜBENDORF – Krátce po poledni vyrazily bojovat o cyklokrosové tituly na mistrovství světa ve Švýcarsku ženy do 23 let. Jediná česká zástupkyně Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) doufala v první desítku, jenže trať jí příliš nesedla. V průběhu závodu se propadala stále hlouběji nejen do bahna, ale také za soupeřky. Švihálková dokončila nakonec na 23. místě s téměř desetiminutovou ztrátou na vítězku. Z titulu se radovala v pohodlném náskoku Francouzka Marion Norbert Riberolle. Druhá dojela Maďarka Kata Blanka Vas a bronz urvala pro Velkou Británii Anna Kay.

U23 ženy (30 startujících): 1. Marion Norbert Riberolle (Francie) 48:31, 2. Kata Blanka Vas (Maďarsko) +27, 3. Anna Kay (Velká Británie) +40, ... 23. Tereza Švihálková +9:49.