Paralympijský magazín

Škoda opět pálil ostrými, ale porážce Rizesporu s Besiktasem nezabránil. Trefil se i Novák

Další branku, konkrétně třetí, si v turecké nejvyšší soutěži připsal Milan Škoda. "Jeho" Rizespor ovšem ve 20. kole prohrál s Besiktasem 1:2. Bývalá opora pražské Slavie si drží po lednovém příchodu průměr jednoho zásahu na zápas. Skóroval i obránce Filip Novák, který dal vítězný gól Trabzonsporu do sítě Fenerbahce (2:1).

Milan Škoda (vpravo) oslavuje se spoluhráči z Rizesporu gól
zdroj: ABACA

Besiktas se v prvním střetnutí pod vedením nového trenéra Sergena Yalcina ujal vedení díky přesnému zásahu Buraka Yilmaze, ale ve 36. minutě Škoda vyrovnal.

Čtyřiatřicetiletý kanonýr se dostal ve vápně k tečovanému míči, hlavou překonal německého brankáře Lorise Kariuse a schází mu už jen tři góly ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů pro české hráče.

V 79. minutě rozhodl o vítězství istanbulského velkoklubu obránce Gökhan Gönül. Besiktas si upevnil sedmou příčku, Rizespor je v neúplné tabulce jedenáctý.

Novák skolil Fenerbahce

Novák si ve 36. minutě naběhl před branku na přiťuknutí spoluhráče Gastóna Campiho a zblízka hlavou skóroval podruhé v sezoně. Jeho tým se díky vítězství posunul před svého soupeře na třetí místo.