Útočník Škoda se znovu trefil za turecký Rizespor, Souček debutoval v Premier League za West Ham

Český útočník Milan Škoda vstřelil třetí gól v turecké fotbalové lize, Rizespor ale podlehl Besiktasi Istanbul 1:2. Bývalý kapitán pražské Slavie si drží po lednovém příchodu bilanci jedné branky na zápas. Škodův bývalý spoluhráč ze Slavie Tomáš Souček odehrál 85. minut za West Ham v anglické lize, jeho tým ale ztratil dvougólové vedení a jen remizoval s Brightonem 3:3. Patrik Schick pomohl v Německu gólem Lipsku k remíze s Mönchengladbachem.

Ankara (Aktualizováno: 18:27 1. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Milan Škoda slaví branku do sítě Genclerbirligi

Milan Škoda v dresu Rizesporu. | Zdroj: Twitter @CRizesporAS

Besiktas se v prvním utkání pod vedením nového trenéra Sergena Yalcina ujal vedení díky gólu Buraka Yilmaze, v 36. minutě ale Škoda vyrovnal. Čtyřiatřicetiletý kanonýr se dostal ve vápně k tečovanému míči a hlavou překonal německého brankáře Lorise Kariuse.

Slávistická proměna pokračuje. Úřadujícího mistra posílil devatenáctiletý stoper Zima

Číst článek

Škodovi chybí už jen tři branky ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů pro české hráče, kteří v prvních ligách zaznamenali 100 gólů. Útočník s 19 starty za reprezentaci si připsal 94 tref v české nejvyšší soutěži a třikrát skóroval v Turecku.

V 79. minutě rozhodl o vítězství istanbulského velkoklubu obránce Gökhan Gönül. Besiktas si upevnil sedmou příčku, Rizespor je v neúplné tabulce jedenáctý.

Tomáš Souček se přesunul do anglického Wst Hamu teprve ve středu, už v sobotu ale popré naskočil do zápasu a rovnou v základní sestavě. V důležitém záchranářském souboji s Brightonem předvedl na netypicky ofenzivním postu v záloze solidní výkon, který mohl dokonce ozdobit gólem, když si naskočil na centr z volného kopu, jeho hlavičku ale skvěle zlikvidoval brankář soupeře.

Ještě v 57. minutě vedl West Ham i díky dvěma parádním trefám Roberta Snodgrasse 3:1, pak ale začal být výrazně aktivnější soupeř a v závěrečné čtvrthodině skóre Brighton vyrovnal. Součka vystřídal v 85. minutě již za nerozhodného stav Pablo Fornals.

West Ham nevyhrál pátý zápas v řadě a po vítězství Bournemouthu 2:1 nad Aston Villou se propadl na sestupovou 18. příčku. Brigthon je patnáctý.

Liverpool dál vítězí

Liverpool se proti Southamptonu v prvním poločase neprosadil, po pauze dal ale čtyři branky, z toho dvě Muhammad Salah. „Reds“ vyhráli posledních 20 domácích ligových zápasů a mají v čele soutěže rekordní náskok. Žádný tým ještě nevedl Premier League o 22 bodů, nicméně Manchester City má nedělní utkání proti Tottenhamu k dobru.

V Leicesteru padly všechny čtyři branky až po přestávce. Skóre otevřel ve 46. minutě Rüdiger, který si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal míč do sítě. Po osmi minutách vyrovnal Harvey Barnes, který dal poprvé v kariéře gól ve třech ligových zápasech po sobě.

V 64. minutě překonal brankáře Willyho Caballera domácí levý bek Ben Chilwell, poslední slovo ale měli „Blues“. Ze standardní situace znovu zafungovala spolupráce centrujícího Mounta a Rüdigera, jenž se podruhé v utkání prosadil hlavou.

Leicester udržel před Chelsea náskok osmi bodů.

Schick pomohl k remíze

Patrik Schick pomohl v německé lize gólem Lipsku k domácí remíze 2:2 s Mönchengladbachem. Lipsko však přišlo o první místo v tabulce, kam se o bod posunul Bayern Mnichov, který zvítězil v Mohuči 3:1.

Mönchengladbach vedl v Lipsku v poločase 2:0, po pauze ale poslal domácí trenér Julian Nagelsmann do hry Schicka místo obránce Nordiho Mukieleho a tento tah se mu vyplatil. V 50. minutě podstoupil český útočník souboj s gólmanem Yannem Sommerem a vypadnutý míč poslal do odkryté branky. Reprezentační útočník si připsal pátý bundesligový gól v sezoně.

Po hodině hry oslabil hosty střelec první branky Alassane Pléa, který si nechal dát dvě žluté karty po sobě, a Lipsko v přesilovce vyrovnalo. Alespoň bod zajistil domácím v 89. minutě Christopher Nkunku.

Haaland znovu zářil

Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland vstřelil za Dortmund další dva góly a podílel se na jasné výhře nad nováčkem soutěže Unionem Berlín 5:0. Haaland nastoupil poprvé od lednového příchodu ze Salcburku v základní sestavě Borussie a navázal na úspěšná střelecká představení z minulých zápasů. V 18. minutě se prosadil zblízka po prudkém centru před branku a v 76. minutě prostřelil brankáře z otočky.

Mladý norský útočník tak dal za tři zápasy v bundeslize už sedm gólů. Svou šestou trefu zaznamenal po 77 odehraných minutách, což je nový rekord německé nejvyšší soutěže. Dortmund se díky vysoké výhře posunul o skóre na třetí místo před Mönchengladbach.

Reprezentační útočník Krmenčík si vyzkouší první zahraniční angažmá. Z Plzně přestoupil do Brugg

Číst článek

O bundesligový rekord se postaral také Haalandův spoluhráč Jadon Sancho. Devatenáctiletý anglický reprezentant dal už 25. gól v soutěži, což dosud žádný teenager nedokázal.

Bayern se posunul o dva body před Lipsko díky drtivé úvodní půlhodině, během níž Mohuči nastřílel tři branky. Nejprve zaznamenal v osmé minutě hlavou 22. gól v sezoně nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski. Následně se ve třetím utkání v řadě prosadil Thomas Müller a třetí branku přidal Thiago Alcántara.

Za Mohuč pouze snížil před pauzou Jerry St. Juste, na čtvrté porážce jeho týmu v řadě se ale nic nezměnilo. Bavorský velkoklub naopak drží sérii šesti výher.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celé utkání a při výhře 2:1 nad Leverkusenem si připsal asistenci u prvního gólu.

Souček už má něco za sebou, jeho šance vidím dobře, říká někdejší opora Liverpoolu Šmicer

Číst článek

Brankář Jiří Pavlenka dvakrát inkasoval a Brémy podlehly 1:2 Augsburgu, kterému chyběl nemocný gólman Tomáš Koubek. Pouze na lavičce zůstali jeho spoluhráči Marek Suchý a Jan Morávek.

Augsburg směřoval ke čtvrté porážce v řadě po vlastní brance Tina Jedvaje, ve druhém poločase ale zápas otočil. V 67. minutě prostřelil Pavlenku z úhlu díky výrazné teči obránce Florian Niederlechner a o čtvrt hodiny později se prosadil sám před českým reprezentantem Ruben Vargas.

Brémy prohrály šesté z posledních sedmi ligových utkání a zůstávají na barážové 16. pozici.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:
Leicester - Chelsea 2:2 (54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger), Bournemouth - Aston Villa 2:1 (37. Billing, 44. Aké - 70. Samata), Crystal Palace - Sheffield United 0:1 (58. vlastní Guaíta), Liverpool - Southampton 4:0 (72. a 90. Salah, 47. Oxlade-Chamberlain, 60. Henderson), Newcastle - Norwich 0:0, Watford - Everton 2:3 (10. Masina, 42. Pereyra - 45.+1 a 45.+4 Mina, 90. Walcott), West Ham United - Brighton 3:3 (45. a 57. Snodgrass, 30. Diop - 47. vlastní Ogbonna, 75. Gross, 79. Murray)

Turecká fotbalová liga - 20. kolo:
Antalyaspor - Konyaspor 0:0, Rizespor - Besiktas 1:2 (za domácí gól Škoda), Trabzonspor - Fenerbahce 2:1 (za domácí gól Novák).

Německá fotbalová liga - 20. kolo:
Augsburg - Brémy 2:1 (67. Niederlechner, 82. Vargas - 23. vlastní Jedvaj), Dortmund - Union Berlín 5:0 (18. a 76. Haaland, 13. Sancho, 68. Reus z pen., 70. Witsel), Düsseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (78. Ayhan - 90.+3 Chandler), Hoffenheim - Leverkusen 2:1 (23. Kramarič, 65. Skov - 11. Diaby), Mohuč - Bayern Mnichov 1:3 (45. St. Juste - 8. Lewandowski, 14. Müller, 26. Alcántara), Lipsko - Mönchengladbach 2:2 (50. Schick, 89. Nkunku - 24. Pléa, 35. Hofmann).

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít