Panorama

Další stříbro na biatlonovém MS juniorů. Ve sprintu si pro něj dojel talent Mánek

Česká stříbrná jízda biatlonistů na mistrovství světa juniorů pokračuje. Po druhém místě v mužské štafetě si pro stejný cenný kov dojel Ondřej Mánek i ve sprintu dorostenců. ČT sport a web ctsport.cz odvysílá o tomto víkendu přímé přenosy ze světového šampionátu.

Biatlonista Mánek získal na MS mezi dorostenci druhé stříbro

"Je to úžasný pocit, jsem moc šťastný. Čistá střelba byla klíčem k úspěchu. Před první střelbou jsem byl velmi nervózní," přiznal Mánek, pro kterého se jedná o dosud nejvýraznější biatlonový úspěch.

O devět sekund byl v cíli dříve už jen Rus Alexej Kovaljev. Na třetím místě skončil americký závodník Maxime Germain.

Osmnáctiletý Mánek se ve švýcarském Lenzerheide prezentoval moc pěkným sedmým místem ve vytrvalostním závodu. Následně vybojoval s Josefem Kabrdou a Jonáše, Marečkem stříbro v závodu na 3x7,5 kilometru.

Teď je z toho tedy opět druhé místo. Stejně jako Kovaljev zastřílel Mánek v závodu na 7,5 km v obou položkách čistě. Jonáš Mareček dojel 11., Josef Kabrda byl 13., o pět příček hůře skončil Luděk Abrahám.

Ve sprintu biatlonistek na 6 km triumfovala i s jednou chybu Italka Linda Zingerleová. Druhá dojela bezchybná Ruska Ljubov Kalininová, třetí Oceane Michelonová z Francie.

Nejlepší z Češek Tereza Jandová byla patnáctá. Na čelo ztratila i s jednou minelou více než minutu. Oproti sprintu z loňského mistrovství si pohoršila o šest příček.