Moravskoslezskou ligu mládeže v ploutvovém plavání odstartovaly závody ve Zlíně

V sobotu 25. ledna 2020 se ve Zlíně uskutečnilo první kolo letošní Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání, kterého  se zúčastnilo celkem 111 mladých závodnic a závodníků (58 dívek a 53 chlapců) ze sedmi moravských klubů – Nautilus Břeclav, Fast Fins CZ, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, Nemo Zlín a Čochtanklub Žďár nad Sázavou.

Plavalo se ve třech věkových kategoriích a následujících disciplínách

kategorie C – 50 PP,  200 BF, 400 PP, 4 x 50 BF

kategorie D – 50 PP, 200 BF, 100 PP, 4 x 50 BF

kategorie E – 50 BF, 100 PP, 200 BF, 4 x 50 BF

V kategorii C si první místa v individuálních disciplínách rozdělili dva závodníci. Tadeáš Andrés (KSP Olomouc) ovládl tratě 50 PP a 400 PP, k tomu dodal stříbro na trati 200 BF. Daniel Knapek (SP Laguna Nový Jičín) zvítězil v závodě 200 BF a druhé místo získal na trati 50 PP. U dívek se o prvenství podělily hned tři závodnice. Lucie Hrubá (Skorpen Přerov) ovládla závod 200 BF, k čemuž přidala dvě druhá místa (400 PP a 50 PP). Veronika Vašíčková (Skorpen Přerov) vyhrála závod 50 PP a k tomu obsadila dvě třetí příčky (400 PP a 200 BF). Kristýna Vlčková (Nemo Zlín) zvítězila na trati 400 PP a druhá skončila v závodě 200 BF.

Kategorie D poznala jediného vítěze mezi chlapci. Matyáš Raitr (SP Laguna Nový Jičín) zvítězil ve všech třech disciplínách (50 PP, 200 BF a 100 PP). Mezi dívkami dvakrát vyhrála Eliška Horáková (KSP Olomouc) v závodech 50 PP a 200 BF, navíc byla třetí v závodě 100 PP. Tento závod ovládla Patricie Chalupová (SP Laguna Nový Jičín).

Také v kategorii E se v chlapecké části soutěže na první místo probojoval ve všech disciplínách (50 BF, 100 PP a 200 BF) pouze jeden plavec – Jakub Svoboda (Čochtanklub Žďár nad Sázavou). V soutěži dívek se o vítězství podělily tři plavkyně. Sandra Hrabovská (SP Laguna Nový Jičín) ovládla trať 100 PP, k tomu přidala dvě stříbra (200 BF a 50 BF). Karolína Doležalová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) brala zlato v disciplíně 200 BF a bronz na trati 50 BF. Pro poslední prvenství v závodě 50 BF si doplavala Nicol Tillová (Skorpen Přerov).

Soutěž smíšených štafet 4 x 50 BF ovládl v kategorii C Skorpen Přerov (Hrubá, Šindler, Krumpholzová, Vašíčková), v kategorii D brali první místo ploutvoví plavci SP Laguna Nový Jičín (Chalupová, Fabíková, Chovanec, Raitr) a v nejmladší kategorii E se o první příčku postarali závodníci Čochtanklubu Žďár nad Sázavou (Doležalová, Kakačová, Vincenci, Svoboda).

Kompletní výsledky 1. kola Moravskoslezské ligy mládeže naleznete  zde...

Druhé kolo je v plánu hned na následující měsíc. Závody se uskuteční 15. února 2020 v Novém Jičíně.

(zt, Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz, foto: KSP Olomouc)