Rakušan Thiem vyhrál ve čtvrtfinále Australian Open tři tie-breaky a vyřadil světovou jedničku Nadala

Světová jednička Španěl Rafael Nadal končí ve čtvrtfinále Australian Open. Ve vyrovnaném zápase ho porazil 3:1 na sety Rakušan Dominic Thiem, který vyhrál tři tie-breaky.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Dominic Thiem (vlevo) porazil ve čtvrtfinále Australian Open světovou jedničku Rafaela Nadala (vpravo). | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

V úvodním setu si za stavu 4:3 vypracoval Nadal čistou hrou brejk a vedl již 5:3. Thiem ale zabojoval, vzápětí si vzal ztracené podání zpět a navíc ho potvrdil svým servisem. Set tak dospěl do tie-breaku. V něm si jako první vypracoval setbol Thiem. Ihned ho proměnil a ujal se tak vedení 1:0.

Osmifinále Australian Open ovládl Nadal. Domácího bouřliváka Kyrgiose udolal po čtyřech setech

Číst článek

Také ve druhé sadě dokázal Nadal sebrat Rakušanovi podání. Tentokrát brejk potvrdil svým servisem a vedl již 4:2. Thiem ovšem získal tři hry v řadě a ujal se vedení. Oba hráči si poté již udrželi svůj servis a i tento set dospěl do tie-breaku. V něm od prvního míčku vedl Thiem, ovšem Nadal se dokázal z nepříznivého stavu 0:4 dostat a vyrovnal. Rakušan ale posléze získal tři body v řadě, a tím i celý set.

Ve třetím setu si oba tenisté dlouhou dobu drželi svá podání. Za stavu 5:4 šel servírovat Thiem a vypadalo to, že sada dospěje do dalšího tie-breaku. Nadal si ale vypracoval tři setboly, druhý z nich využil a vynutil si tak čtvrtý set.

V něm se podařilo Thiemovi Nadala brejknout, ovšem Španěl za stavu 4:5 sebral svému soupeři podání a vyrovnal. Sada tak dospěla opět do tie-breaku. Ten byl tentokrát velmi vyrovnaný, ovšem i potřetí se ho podařilo vyhrát Rakušanovi, který tak získal i celý zápas 3:1 na sety.

Thiem tak i nadále posouvá své maximum na Australian Open. Tím totiž dosud bylo osmifinále. O účast ve finále se Rakušan utká s Němcem Alexanderem Zverevem, který ve čtvrtfinále vyřadil také 3:1 na sety Švýcara Wawrinku.

Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít