Miroslav
29.3.2024
Víťazstvo HC Lev Poprad nad Šuplerovým CSKA Moskva
Zdielať na

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili v pondelňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad tímom CSKA Moskva 3:1.

HC Lev Poprad - CSKA Moskva 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 29. Špirko (J. Mikúš, Mezei), 49. V. Nedorost (Bartečko), 52. Nedorost (Bartečko) - 57. Persson (Širokov, Paršin)

Vylúčení na 2 min: 5:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Romaško - Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), 4500 divákov

Zostavy:
HC Lev: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Klouček, Štrbák - Netík, V. Nedorost, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, Špirko - Lewis, Matai, Hellström - Fabricius, Lundberg, Š. Novotný

CSKA: Gajdučenko - Rylov, Pašnin, Riasenskij, Čáslava, Buravčikov, Sergejev, Kurbatov - Paršin, Persson, Širokov - Kugryšev, Zubov, Filatov - Surový, Baďukov, Jašin - Pronin, Bucajev, Andronov - Prochorkin

Domácim vypadlo pre zranenia a choroby sedem hráčov základnej zostavy a v útoku museli alternovať s dvoma obrancami. Na ich hre sa absencia kľúčových hokejistov prejavila najmä v úvodnej polovici stretnutia, keď hostia jasne dominovali, ale svoje šance nedokázali využiť. Prvá tretina nepriniesla veľa vzruchu nepriniesla. Lev síce mal hneď po minúte sľubnú šancu, Kristekova dorážka sa však neujala a to bolo z domácej strany na dlhé minúty všetko. V 7. min visel gól na vlásku pred Dubovou svätyňou. Stav sa nemenil ani v 10. min, keď v neprehľadnej situácii nahodil puk smerom na bránku Rylov. Moskovčania naďalej mali prevahu a často boli usadení v obrannom pásme márodkou zdecimovaného Popradu. Presadiť sa mohol talentovaný Filatov, ale v rozhodujúcom momente pri streľbe zlomil svoju hokejku. V 15. min sa predieral pred Dubu najproduktívnejší hráč hostí Širokov, Mezei ho v poslednej chvíli spacifikoval. Streleckú smolu neprekonali svojimi pokusmi ani Kurbatov, Andronov, či Jašin, a tak išli tímy do kabín za bezgólového stavu.

Prostredná časť sa začala ofenzívnym hokejom oboch tímov. V jej úvode najskôr v dobrej šanci minul bránu Hunkes, vzápätí z protiútoku nedal Švéd Persson a neskôr sa nepresadil ani Surový. Šťastenu dvakrát pokúšal aj Kristek, jeho strely kryl Gajdučenko. V 25. min v rozohrávke zaváhal Riasenskij, ale Poprad nezužitkoval nádejnú možnosť. Na druhej strane pálili Surový aj Buravčikov, Duba bol pozorný. CSKA definitívne urazil šťastenu, keď Persson v obrovskej šanci trafil rameno Dubu.

Poprad dokázal súpera potrestať v 29. min: Mezei sa dostal do pásma a po sérii rýchlych prihrávok dopravil puk do siete Špirko - 1:0. Odpovedať mohol Paršin, ktorý sa prekľučkoval pomedzi domácich bekov a napokon bol napokon zastavený faulom. V presilovke to bol však práve Paršin, ktorý stratil puk - Nedorost rútiaci sa na Gajdučenka netrestal. V 35. min v koncovke neuspel ani Netík a na opačnej strane skvelý Duba zneškodnil štipľavú strelu Jašina.

Šuplerovi zverenci stavili v poslednej časti všetko na jednu kartu, ale otvorené dvierka v defenzívnych radoch im priniesli hneď niekoľko problémov. Podtatranci mohli zvýšiť už v 42. min: najskôr Gajdučenko zlikvidoval Nedorostovu strelu, v ďalšej akcii na trikrát neumiestnil puk do siete Netík a Mikúš zas netrafil bránku CSKA. Poplach v radoch armádneho klubu vyvolal aj samotný gólman Gajdučenko, ktorý sa medzi kruhmi stretol zoči - voči s Kristekom a zo súboja odišiel bez puku.

Lev však chaos v obrane hostí nevyužil. Domáci potom predsa len strelili druhý gól, keď v presilovke Bartečko našiel Nedorosta a český center na obrovskú radosť vypredaného štadióna zvýšil na 2:0. Deväť minút pred treťou sirénou sa predral pred brankára CSKA Novotný, ale nedal a po ňom neusmernil puk za bránkovú čiaru ani Lundberg. Domáci však nenechali nič na náhodu a pridali aj tretí gól, Nedorost korunoval svoj prienik bekhendovým blafákom - 3:0. Hráči CSKA mali v závere k dispozícii presilovku o dvoch korčuliarov a po osi Paršin - Širokov - Persson skončil puk v sieti bezmocného Dubu.

Zo strany hostí to však bolo všetko, nedostali sa ani k hre bez brankára.

Radim Rulík (tréner Popradu): "Prvú tretinu sme hrali opatrne, mali sme i problémy so zostavou. Súper mal lepši pohyb i viac šancí, ale dôležité bolo, že nedal gól. V druhej tretine sme pôsobili zlepšeným pohybom a mali sme i šance. Nesmierne dôležitý bol náš prvý gól. Od tretej časti sme odohrali najlepšiu časť zápasu, šli sme za víťazstvom, odskočili sme na 3:0 a to rozhodlo. Síce sme inkasovali, ale záver sme si už postrážili."

Július Šupler (tréner CSKA): "Na zápas sme sa pripravovali s tým, že sa budeme snažiť eliminovať silu súpera v domácom prostredí. Darilo sa nám to v prvej tretine, no v druhej sa chlapci rozladili po chybičke, z ktorej sme inkasovali gól. V tretej tretine to už vôbec nebolo podľa našich predstáv, zredukovali sme zostavu na tri päťky, ale nepomohlo to. Posledný gól sme dali už neskoro. Napriek snahe sa nám bodovať nepodarilo."