Montreal - Washington 2:4Česká paráda v NHL! Vrána vyhlášen první hvězdou zápasu

New York/Praha

Hokejová NHL je po pauze na Utkání hvězd zpět v běžných kolejích, v nichž znovu zazářil český útočník Jakub Vrána. Gólem a asistencí se podílel na vítězství Washigtonu v Montrealu 4:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Trefil se také Ondřej Kaše, jehož Anaheim ale prohrál se San Jose 2:4.

Jakub Vrána (vlevo) se raduje z gólu s parťákem Jevgenijem Kuzněcovem.

Washington vyrazil do Montrealu bez hvězdného Alexandra Ovečkina, který v předchozích třech duelech nasázel osm gólů včetně dvou hattricků za sebou. Tentokrát si ale odpykával jednozápasový trest za neúčast na Utkání hvězd a skvěle ho zastoupil český snajpr.

„Je to (absence Ovečkina) co se střelby gólů týče velká ztráta, ale semkli jsem se jako tým. Vytvářeli jsme si šance, hlavně čtvrtá lajna, která jich měla fakt hodně," kvitoval Vrána.

Odchovanec Letňan se podílel hned na úvodní brance hostů, když chytrým pasem zpoza brány vybídl k vyrovnávací trefě na 1:1 Toma Wilsona. Na začátku druhé třetiny otočil zápas v přesilovce Travis Boyd díky odrazu od brusle domácího Jeffa Petryho.

Pak přišla chvíle pro Vránův gól. Kapitán Montrealu Shea Weber si v obranném pásmu špatně pokryl puk, který mu sebral Jevegenij Kuzněcov. Přes T.J. Oshieho se pak dostal k českému snajprovi, jenž nedal brankáři Carey Priceovi šanci.

Pro Vránu šlo o 23. trefu sezony. Dvaadvacetkrát skóroval při hře v plném počtu, což je třetí nejlepší počin v celé NHL po Austonu Matthewsovi (25) a Ovečkinovi (23).

A jak se později ukázalo, jeho zásah byl vítězný. Ve třetí třetině totiž snížil při svém 500. duelu v NHL Dale Weise, jenž skóroval poprvé od 28. prosince 2018.

Výhru hostů nakonec jistil do prázdné brány při power play domácích Nicklas Bakström.

Obránce Tampy Jan Rutta si připsal asistenci u jednoho ze dvou gólů Stevena Stamkose. Jejich tým ale nakonec podlehl v Dallasu, který díky dalšímu dvougólovému střelci v utkání Jamie Bennovi urval výhru 3:2 v prodloužení. Benn v 63. minutě rozhodl o vítězství a ukončil tak desetizápasovou vítěznou šňůru brankáře Tampy Bay Andreje Vasilevského.

Parádním zakončením po sólovém úniku během vlastního oslabení vykřesal svým šestým gólem v sezoně naději pro Anaheim Ondřej Kaše, který v polovině zápasu v San Jose snižoval na 1:2.

Domácí ale dovedli k vítězství dvougóloví střelci Patrick Marleau a Stefan Noesen. Tomáš Hertl se v dresu Žraloků bodově neprosadil.