Nejhorší Panenka všech dob! Místo slávy přišel penaltový trapas

Atény/Praha

Tak tohle se nepovedlo. Místo slávy se mladému záložníkovi smějí fanoušci po celém světě. Může za to troufalý penaltový pokus, kdy si chtěl dvaadvacetiletý Řek z Panathinaikosu zahrát na českou legendu Antonína Panenku. Jenže Anastasios Chatzigiovanni vršovického Klokana, který získal věčnou slávu díky penaltovému bochánku ve finále ME v roce 1976, nenapodobil. Co se stalo se můžete podívat v přiloženém videu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Nepovedený řecký pokus napodobit při penaltě Antonína Panenku.Video: sntv

Zápas mezi Larissou a Panathinaikosem nabídl doslova penaltové žně. Po pětadvaceti minutách sudí nařídil první pokutový kop ve prospěch hostů a nabídnutou šanci proměnil Chatzigiovanni ve vedoucí gól favorita.

Když za tři minuty zadul hlavní arbitr po faulu v pokutovém území znovu, dostali hosté z Atén možnost zahrávat pokutový kop číslo dvě. Nastartovaný Chatzigiovanni si vzal míč a pokusil se překonat gólmana obloučkem doprostřed branky ve stylu Panenky. Gólman ale jeho úmysl vystihl a místo slávy měl na triku exekutor pořádný trapas.

Hosty nakonec selhání penaltového střelce nemuselo mrzet. V první minutě nastavení dostali šanci završit penaltový hattrick. Chatzigiovanni už ale odvahu jít zahrávat pokutový kop nenašel. Míč si vzal další mladý záložník Buzukis a pečetil výhru Panathinaikosu na 2:0.