neděle 5.5 14:30 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Pohádková neděle pro děti.

• Výlet k pramenům řeky Volyňky

neděle 5.5 7:20 - Volyně – sraz na vlakovém nádraží

Sokolky bez opor porazily předposlední tým tabulky

PÍSEK - Poslední lednovou sobotu byl v obloukové hale na programu další zápas nejvyšší házenkářské soutěže žen. Svěřenkyně Kateřiny Keclíkové přivítaly slovenskou Sportu Hlohovec. Té patřila předposlední příčka. Kvůli pozdnímu příjezdu hostujícího celku se začátek utkání posunul o patnáct minut. Úvod sokolkám, které se musely obejít bez svých opor Hany Kvášové a Barbory Šachové, vůbec nevyšel a rychle prohrávaly o čtyři branky. Domácí tým nastartoval brzký timeout. Písečanky postupně své soupeřky dotahovaly, až se dostaly do vedení a na přestávku odešly s čtyřbodovým náskokem. Po většinu druhé části si Písek udržoval bezpečný náskok minimálně čtyř branek. V poslední desetiminutovce však domácí hráčky vypadly z rytmu a svému soupeři dovolily snížit na rozdíl dvou gólů. Větší drama už ale diváci neviděli. Závěr zápasu patřil domácím střelkyním, které se nakonec postaraly o vítězství 33:25.

TJ Sokol Písek - HC Sporta Hlohovec 33:25 (17:13)

Nejvíce branek: Kubišová 10/4, Benešová 5, Velková 4 – Skaličanová 6, Kysová 4, Tulipánová 4

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.  Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Vyloučení: 3:2

Písek: Kržová, Preslová – Kozáková, K. Kubišová, Michková, Merglová, A. Velková, Svobodová, Šmrhová, Benešová, B. Velková, Součková, Pešková

Hlohovec: Majerská, Slamková, Sásiková – Slamková, Skaličanová, Gašparovičová, Kysová, Kašníková, Tulipánová, Dulinová, Petríková, Bahelková, Luščoňová, Czuczorová, Kolečiánová, Demajová

Ve středečních novinách zhodnotí duel trenérky obou celků. Své postřehy se zápasu prozradí i pětigólová Veronika Benešová, která také prozradí, jak to vidí s šancemi na play off.