Vstupenky online

Junioři jasně přestříleli Porubu a berou tři body

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 24.01.2020

Hned na začátku první třetiny se prosadila Poruba, která si své vedení dokázala udržet do poloviny periody, kdy se prosadil Vsetín. Ten ještě ke konci třetiny přidal další tři góly během tří minut. Druhá třetina již byla pomalejší, ale i tak se hostům podařilo prosadit. V poslední části zápasu se již domácí opět vrátili ke své hře a do brány Poruby se trefily ještě čtyřikrát.

Extraliga juniorů - 34.kolo pá 24.1.17:45
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011
8:2(4:1, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Hilšer (Klímek), 18. Holáň (Hilšer, Vavřík), 19. Kožený, 20. Baďura (Houser), 43. Vavřík (Klímek, Holáň), 46. Klímek (Vavřík, Hilšer), 48. Kožený (Kočí, Pospíšil), 57. Vašenka (Kočí, Apolenář) – 4. Barčák, 25. Žídek (Häring). Rozhodčí: Goňa – Kociňák, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Houser, Siner, Kožený, Kočí, Kunst – Vašenka, Apolenář, Hilšer, Pospíšil, Vrána, Novosad, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lambert J. (20. Pawlas) – Debnár, Pitucha, Topolanský, Hranický, Smička, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Morávek, Anlauf, Häring, Mrozek, Žídek, Barčák, Lambert D.

Vsetínu se dostalo příležitosti hned v první minutě zápasu, kdy na trestnou lavici usedl hostující Pavlík. Domácí této přesilové hry nevyužili a ve čtvrté minutě se po střele Jonáše Barčáka radovali Ostravané. Valachy první inkasovaná branka nijak nezastrašila a skórovali hned v další početní výhodě. Adam Hilšer nejprve pálil nepřesně z pravého kruhu, další jeho pokus za zády brankáře Lamberta skončil. V tomto momentě se mohli Vsetínští naplno dostat zpět do hry.

Porubě se jen stěží dařilo vymanit ze sevření, aby mohla vystřídat, a po přihrávce Adama Hilšera dostal Jan Holáň Vsetín do vedení střelou z mezikruží. Další přesná rána Valachů přišla po vyloučení Pavlíka. Individuální akci předvedl obránce Martin Kožený, jehož gólově následoval Martin Baďura. Domácí po první třetině vedli, i přes první inkasovaný gól, o tři branky.

Trenér hostující celku sáhl po impulsu v podobě změny brankáře a Jana Lamberta nahradil v porubské bráně Filip Pawlas. Hosté hru dlouho drželi mezi modrými čarami, ale Vsetínu se podařilo dostat před Pawlase a vyzkoušet jeho pozornost. Podobně si počínali také hosté a Daniel Häring našel před Málkovou brankou Jana Žídka, který vsetínský náskok snížil.

Poruba se mohla svému soupeři přiblížit ještě víc, jenže po vyloučení Koženého měli puk pod kontrolou převážně Vsetínští. Hostům se možná paradoxně dařilo více při hře pět na pět, kdy se dokázali dostat do pásma a znovu zahrozit. Své šance si před Pawlasem vybudovali i Valaši, ale do konce druhé dvacetiminutovky už neskóroval ani jeden z týmů.

Vsetín do utkání vstupoval v roli favorita a po nepodařené druhé třetině viditelně zabral. Třetí vyloučení Pavlíka v tomto utkání potrestal Michael Vavřík a v následujících pěti minutách se prosadili také Daniel Klímek a Martin Kožený, pro něhož to byla už druhá přesná trefa. Vsetínskému obránci nahrával jeho kolega Václav Kočí, dorostenec, který si připsal první bod mezi juniory.

Hra se v obranném pásmu Poruby držela i v dalším průběhu třetího dějství, hosté Málka ohrozili až v 54. minutě, načež se v jejich řadách vylučovalo. Při Morávkově trestu za hrubost přidal osmou branku Vsetína Jan Vašenka. Domácí neustávali ve své zaběhnuté hře, což se mělo změnit až vyloučením Frimela. Nedovoleným zákrokem se však provinil také gólman Pawlas a zápas se dohrál ve čtyřech hráčích na každé straně.

Ohlasy k utkání

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): První a třetí třetinu jsme odehráli docela solidně. Větší výpadek jsme měli ve druhé třetině, ale jinak si myslím, že jsme podali docela dobrý výkon a po zásluze jsme zvítězili.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Přijeli jsme na led velkého favorita. První dvě třetiny jsme odehráli jakžtakž, jenže nám utekli během třech minut v první třetině. Pak jsme hru ve druhé třetině trošku zlepšili. Bohužel ve třetí třetině jsme úplně odpadli a Vsetín zaslouženě vyhrál.