Vzpoura týmů ze dna tabulky! Litvínov loupil u Jágra, Pardubice si vyšláply na Kometu

mm, likSport.cz
Aktualizováno

Černá série je u konce! Hokejisté Litvínova po sedmi prohrách v řadě se v 39. kole Tipsport extraligy dočkali a vezou z Kladna tři „zlaté“ body za výhru 5:3. Před závěrečnou čtvrtinou základní části ovšem zabraly i poslední Pardubice, které udolaly brněnskou Kometu 4:2 a od Vervy je dělí jen rozdíl ve skóre. Severočeši ale mají odehrány o dva zápasy méně. Pozici lídra v neúplné tabulce dál drží Liberec i přes prohru 2:3 s Karlovými Vary, druhá Sparta padla v Olomouci 1:4 a třetí Plzeň ve šlágru kola zdolala mistra z Třince 5:2. Ve zbývajících zápasech zvítězil Zlín nad Mladou Boleslaví 4:1 a Vítkovice prohrály stejným výsledkem s Hradcem Králové, v jehož dresu si hattrick připsal Radek Smoleňák.

Kladenský Jaromír Jágr (vpředu) v utkání s Litvínovem.

Fotogalerie

Liberec to na Vary neumí, prohrál s nimi i třetí zápas v aktuální sezoně. Bílí Tygři sice začali lépe, ale Západočeši nejprve v prostřední části hry Flekovou zásluhou vyrovnali a ve třetí třetině převážily zápas na jejich stranu trefy Rohana v oslabení a Plutnara. Domácí se zmohli už jen na kosmetickou úpravu prohry a jejich 13 zápasů trvající vítězná domácí série je u konce.

Sparta udržela druhou pozici, i když klopýtá - z posledních čtyř zápasů získala jen dva body. To rozjetá Olomouc už popáté za sebou bodovala, z toho čtyřikrát vyhrála a upevnila si desáté místo, poslední vstupenku do předkola play off. Proti Pražanům rozhodla už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Skvělý domácí brankář Konrád pochytal 35 střel hostů a čisté konto mu pokazil až v posledním dějství Říčka. Pražané nenavázali na předchozích šest výher na Hané.

V souboji o třetí místo Plzeň využila domácího ledu, přetlačila mistra z Třince a upevnila si svoji pozici. Nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš si připsal další dvě přihrávky a vyrovnaný duel nakonec rozhodly góly Budíka a Mertla v závěrečné periodě. Šest zápasů trvající bodová série Ocelářů tak skončila.

Milan Gulaš z Plzně.

Kapitán řídil obrat

Kapitán hradeckého Mountfieldu Radek Smoleňák zařídil hattrickem obrat duelu ve Vítkovicích, kde nakonec Východočeši zvítězili 4:1 a dočkali se premiérového úspěchu nad ostravským soupeřem v této sezoně. Vítkovičtí vyhráli jen dva z posledních 11 zápasů, v tabulce jsou dvanáctí, ale od pronásledovatelů Litvínova a Pardubic už je dělí jen jeden bod.

Změny v litvínovském kádru nesou ovoce. V Kladně ukončili Severočeši bídnou sérii a i díky dvěma gólům ve vlastním oslabení po sedmi zápasech znovu slaví výhru. Rytíře i v čele s Jaromírem Jágrem porazili i potřetí v sezoně. Dvěma góly včetně vítězného se na tom podílel útočník František Lukeš, Jakub Petružálek přispěl třemi asistencemi. Příští měsíc 48letý Jágr naopak vyšel v utkání naprázdno.

Ondřej Jurčík a litvínovský brankář David Honzík se radují z vítězství.

Pardubice v tomto kalendářním roce poprvé naplno bodovaly, na výhru čekaly plných osm zápasů. V souboji s brněnskou Kometou, která vypravila na tento zápas pro fanoušky speciální vlak, rozhodli Východočeši o svém úspěchu v prostřední části hry, kdy vstřelili dva góly. Hosté už v závěrečné třetině stihli jen snížit.

Hokejisté Zlína porazili Mladou Boleslav 4:1 a uspěli tak i ve třetím vzájemném zápase se Středočechy v sezoně. Gólem a asistencí se na tom podílel útočník Zdeněk Okál.

Brankář Zlína Libor Kašík.

Hokejová Tipsport extraliga - 39. kolo:
Plzeň - Třinec 5:2
Branky: 10. Vracovský, 15. P. Zdráhal, 32. Vráblík, 43. Budík, 54. Mertl - 3. Chmielewski, 23. O. Kovařčík
Vítkovice - Hradec Králové 1:4
Branky: 15. Mallet - 38., 57. a 60. Smoleňák, 36. Cingeľ
Zlín - Mladá Boleslav 4:1
Branky: 25. Z. Okál, 32. Dufek, 45. Freibergs, 47. M. Novotný - 25. O. Najman
Kladno - Litvínov 3:5
Branky: 28. Austin, 41. Zikmund, 44. Vampola - 42. a 52. F. Lukeš, 15. Jurčík, 16. Mahbod, 34. Gerhát
Liberec - Karlovy Vary 2:3
Branky: 3. J. Vlach, 53. Zachar - 37. Flek, 44. Rohan, 46. Plutnar
Olomouc - Sparta 4:1
Branky: 2. J. Káňa, 6. Olesz, 19. Klimek, 56. Jaroměřský - 49. Říčka
Pardubice - Brno 4:2
Branky: 15. Blümel, 22. Kusý, 32. Kousal, 59. Mandát - 14. Svozil, 41. Rákos