Sheffield Utd. - Manchester City 0:1Citizens nedali penaltu, výhru jim zachránil Agüero. Oslabený Arsenal se v derby statečně rval

Aktualizováno

Natrápili se, neproměnili penaltu, ale nakonec potvrdili roli favorita. Obhájci titulu z Manchesteru City ve 24. kole anglické fotbalové v Sheffieldu zvítězili díky gólu střídajícího Sergia Agüera 1:0 a po sobotní domácí remíze s Crystalem Palace nedopustili další ztrátu. Druhý tým tabulky ztrácí na suveréna sezony Liverpool 13 bodů. Arsenal v oslabení dvakrát vyrovnal a v londýnském derby remizoval s Chelsea 2:2. Hosté přišli na konci úvodní půlhodiny o vyloučeného Davida Luize.

Sergio Agüero z Manchesteru City střílí jediný gól v utkání proti Sheffieldu.

City mohl v 36. minutě dostat do vedení Gabriel Jesus, ale pokutový kop mu vyrazil domácí brankář Dean Henderson. Ten krátce předtím zneškodnil i efektní nůžky stopera Nicoláse Otamendiho. Druhou nejlepší obranu ligy překonal až v 73. minutě Agüero, který chyběl v základní sestavě. Argentinský střelec se po přesné křížné přihrávce Kevina de Bruyneho trefil pošestnácté v ročníku a jediný gól mu chybí na vedoucího kanonýra Jamieho Vardyho z Leicesteru.

Watford po prosincovém příchodu trenéra Nigela Pearsona šestkrát za sebou neprohrál a vedl i v důležitém souboji na stadionu Aston Villy. V nastavení však domácím zajistil vítězství 2:1 obránce Ezri Konsa.

Fernandinho z Manchesteru City v akci.

Arsenal dokázal v oslabení dvakrát vyrovnat a v derby na stadionu čtvrté Chelsea remizoval 2:2. Hosté přišli na konci úvodní půlhodiny o vyloučeného bývalého hráče Chelsea Davida Luize a po Jorginhově penaltě prohrávali. V druhé půli proměnil dlouhé sólo Brazilec Gabriel Martinelli a srovnal na 1:1, v závěrečné desetiminutovce se pak krátce po sobě prosadili domácí obránce César Azpilicueta a skákavou střelou zpoza šestnáctky jeho španělský krajan Héctor Bellerín.

Jorginho (vpravo) se raduje se spoluhráči z Chelsea z gólu v londýnském derby proti Arsenalu.

V Premier League se Arsenalu podařilo na Stamford Bridge vyhrát naposledy v roce 2011, tehdy se na trávníku potkali i současní trenéři Frank Lampard a Mikel Arteta. Od té doby Chelsea doma šestkrát zvítězila a dnes podruhé remizovala. Získaný bod Arsenal posunul na desáté místo.

Dokonce dva góly v nastaveném čase padly na hřišti Evertonu a hosté z Newcastlu díky drtivému závěru zachránili remízu 2:2. Domácí obrana dvakrát neuhlídala Francouze Floriana Lejeunea.

Mesut Özil (vpravo) z Arsenalu a N'Golo Kante z Chelsea.

Dosud předposlední Bournemouth po čtyřech prohrách za sebou zdolal Brighton 3:1 a skončila i remízová série Crystalu Palace. Ten po čtyřech nerozhodných výsledcích doma podlehl Southamptonu 0:2.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:
Aston Villa - Watford 2:1 (68. Douglas Luiz, 90.+5 Konsa - 38. Deeney)
Bournemouth - Brighton 3:1 (36. H. Wilson, 41. vlastní Gross, 74. C. Wilson - 82. Mooy)
Crystal Palace - Southampton 0:2 (22. Redmond, 48. Armstrong)
Everton - Newcastle 2:2 (30. Kean, 54. Calvert-Lewin - 90.+4 a 90.+5 Lejeune)
Sheffield United - Manchester City 0:1 (73. Agüero)
Chelsea - Arsenal 2:2 (28. Jorginho z pen., 84. Azpilicueta - 63. Martinelli, 87. Bellerín).