Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli počtvrté domácí pohár

Karlovy Vary

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve finále domácího poháru v Karlových Varech nad Bohemians 6:5 a dosáhli na čtvrtý triumf v historii. Suverénní lídr superligy navázal na prvenství z let 2014, 2015 a 2017. Pro Pražany byla už účast ve finále největším úspěchem v klubových dějinách.

Zleva Petr Krzyžanek, Jakub Bína a Jakub Gruber z Mladé Boleslavi se radují z gólu.

Fotogalerie

Do vedení se dostali v osmé minutě Bohemians. Po standardní situaci proměnil přihrávku Matyáše Krebnera Pavel Čihák. Po polovině úvodní části odpověděl Milan Tomašík a v 16. minutě se prosadil z dorážky Jakub Bína, který otočil stav ve prospěch favorita.

V polovině utkání vyrovnal šikovně ze vzduchu Patrik Šebek, ale v 35. minutě vrátil Mladé Boleslavi náskok střelou z otočky Daniel Šebek. Středočechům pojistili vedení během 67 sekund mezi 47. a 48. minutou Patrik Suchánek s Martinem Tokošem.

Zleva Martin Tokoš z Mladé Boleslavi a Jan Dobisík z Bohemians.

Za 44 sekund snížil Filip Forman a Pražané dál bojovali. V čase 58:14 dostal Bohemians na kontakt trefou v přesilové hře Viktor Kopecký. V další početní výhodě ale půl minuty před koncem při power play inkasovali, do prázdné branky upravil Tokoš na 6:4. Hned za čtyři sekundy vykřesal další naději pro tým kouče Michala Jedličky Patrik Šebek, ale Mladá Boleslav už výhru nepustila.

Brankář Mladé Boleslavi Lukáš Bauer.

Středočeši získali za triumf prémii 150 000 korun, poražení finalisté poloviční částku.

Finále Poháru Českého florbalu v Karlových Varech - muži:
Mladá Boleslav - FbŠ Bohemians 6:5 (2:1, 1:1, 3:3)
Branky: 48. a 60. Tokoš, 12. Tomašík, 16. J. Bína, 35. D. Šebek, 47. Suchánek - 31. a 60. P. Šebek, 8. Čihák, 49. F. Forman, 59. V. Kopecký. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 857.