Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Inter so Škriniarom zakopol, Juventus to využil. SPAL zaskočil Atalantu

Futbalisti Sassuola zvíťazili v talianskej Serii A po troch prehrách v rade. V sobotňajšom 20. kole najvyššej talianskej súťaže vyhrali nad FC Turín 2:1.

18.01.2020 23:08 , aktualizované: 20.01.2020 22:53
debata

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazilo Lazio Rím doma nad Sampdoriou Janov vysoko 5:1. Kanonier Lazia Ciro Immobile zaznamenal hetrik. V drese domácich nastúpil v 66. minúte slovenský obranca Denis Vavro, na ihrisko sa dostal po viac než mesiaci.

Tréner SSC Neapol Gennaro Gattuso sa ospravedlnil fanúšikom za sobotnú domácu prehru s Fiorentinou (0:2). Podľa jeho vyjadrení mužstvo výkonnostne a výsledkovo „spadlo na úplné dno“.

„Partenopei“ prehrali už v treťom ligovom zápase za sebou. Na ihrisku Lazia a proti Fiorentine Gattusovi zverenci navyše nedokázali ani skórovať. „V prvom rade sa musíme ospravedlniť fanúšikom a celému mestu. Dnešný výkon bol neprípustný,“ netajil frustráciu Gattuso. Po 2. mieste v Serii A v uplynulej sezóne sa v tej prebiehajúcej nachádza klub spod Vezuvu aktuálne až na dvanástom.

Príležitosť v zápase nedostal slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý do Neapolu prestúpil v priebehu tohto týždňa zo španielskej Celty Vigo. Dvadsaťpäťročný rodák z Trenčína presedel celý zápas len na lavičke náhradníkov.

V najbližšom súboji 26. januára doma proti lídrovi z Juventusu by však už mohol dostať priestor, pretože Gattuso nebol spokojný so spoluprácou Joseho Callejona, Lorenza Insigneho a Arkadiusza Milika na hrote.

„Dlhé roky takto hrali pod Mauriziom Sarrim. V tomto momente sú príliš predvídateľní, budem to musieť rozhádzať a spraviť potrebné zmeny,“ citoval portál football-italia.net Gattusa.

Inter len remizoval

V nedeľu remizovali hráči Interu Miláno v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom na ihrisku Lecce 1:1. Hostia síce viedli od 72. minúty po hlavičke Alessandra Bastoniho, no už o päť minút prekonal brankára Samira Handanoviča domáci Marco Mancosu.

Inter má o štyri body menej ako líder Juventus Turín. Ten si vo večernom zápase poradil doma s Parmou 2:1 a dosiahol piaty ligový triumf v sérii. Oba góly „starej dámy“ strelil portugalský útočník Cristiano Ronaldo, ktorý ich má v lige na konte už 16. V drese Parmy odohral celý zápas slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

Cristiano Ronaldo bol hrdinom Juventusu aj v... Foto: SITA/AP, Fabio Ferrari
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo bol hrdinom Juventusu aj v súboji s Parmou.

AC Miláno na domácom štadióne San Siro zdolalo Udinese 3:2. Domáci sa troch bodov dočkali až v nadstavenom čase po druhom góle chorvátskeho útočníka Anteho Rebiča.

Osemfinalista Ligy majstrov Atalanta senzačne prehrala v pondelňajšej dohrávke doma s dovtedy posledným SPAL. Bergamo po zmene strán prišlo o náskok.

Atalanta už zaostáva za štvrtým AS Rím o tri body. SPAL je už na 18. mieste, na záchranu stráca jediný bod.

Góly: 48. a 90.+3 Rebič, 71. Hernandez 6. Larsen, 85. Lasagna

FC Bologna 1909 – FC Hellas Verona 1:1 (1:0)
Góly: 20. Bani – 81. Borini, ČK: 67. Bani (Bologna)

Brescia Calcio – Cagliari Calcio 2:2 (1:1)
Góly: 27. a 49. Torregrossa – 20. a 68. Pedro (druhý z 11m), ČK: 82. Balotelli (Brescia)
za domácich Špalek do 46. min

US Lecce – FC Internazionale Miláno 1:1 (0:0)

Lazio Rím – Sampdoria Janov 5:1 (3:0)
Góly: 17., 20. a 65. Immobile (prvý a tretí gól z 11 m), 7. Caicedo, 54. Bastos – 70. Linetty, ČK: 73. Chabot (Sampdoria)