Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Barcelonu pri Setiénovej premiére zachránil Messi, cenný skalp Mallorcy

Futbalisti Mallorcy zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej súťaže nad Valenciou 4:1. O výsledku rozhodol už prvý polčas, po ktorom Mallorca viedla 3:0.

18.01.2020 19:11 , aktualizované: 19.01.2020 23:12
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi medzi hráčmi Granady.
debata

V úvode druhého dejstva oslabil hostí Dani Parejo po tom, ako videl druhú žltú kartu. V domácom drese odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent.

Barcelona sa vrátila na čelo tabuľky po výhre nad oslabenou Granadou 1:0. Triumf pod vedením nového trénera Quiqueho Setiéna zariadil v 76. minúte po peknej kombinačnej akcii Lionel Messi. Granada hrala od 69. minúty bez vylúčeného obrancu Germana Sancheza.

Barca má na konte 43 bodov, rovnako aj druhý Real Madrid, ktorý však má horšie skóre. Madridčania v sobotu zvíťazili nad FC Sevilla 2:1, keď dva góly strelil Brazílčan Casemiro.

Bale sa opäť vyparil pred koncom zápasu

Gareth Bale sledoval víťazný zápas len z tribúny na štadióne Santiago Bernabeu, no v 82. minúte stretnutia vstal a hľadisko opustil.

„Hoci tento prejav môže byť témou diskusie, Walesan dodržal interné pravidlá, ktoré hovoria, že hráči, ktorí nie sú nominovaní do základnej zostavy či ako náhradníci, musia byť prítomní na štadióne minimálne do 80 minúty zápasu,“ ozrejmil portál, ktorý tiež pripomenul, že Bale sa takto „vyparil“ už štvrtýkrát, do konca stretnutia nepočkal ani v zápasoch „bieleho baletu“ proti Leganes, Betisu Sevilla i Galatasarayu Istanbul.

Futbalisti Eibaru zvíťazili nad Atléticom Madrid 2:0. Hostia prehrávali od 10. minúty, keď sa presadil Esteban Burgos, skóre duelu uzavrel v 90. minúte Edu Exposito.

V prvom zápase programu futbalisti Deportiva Alaves zvíťazili na ihrisku Levante 1:0.

La Liga – 20. kolo:

NEDEĽA:

Mallorca – Valencia 4:1 (3:0) Góly: 22. a 41. Budimir, 7. Raillo, 79. Junior – 82. Torres, ČK: 51. Parejo (Valencia) po druhej ŽK