Panorama

Barcelonu při premiéře Setiéna spasil Messi, Real si doma poradil se Sevillou

Premiéra kouče Quique Setiéna na lavičce Barcelony skončila vítězstvím. Ale těsným. Katalánci v 20. kole španělské ligy porazili Granadu 1:0 díky trefě Lionela Messiho a na čele tabulky mají stejně bodů jako Real Madrid. Ten si poradil se Sevillou, za kterou chytal Tomáš Vaclík, 2:1, když obě branky dal Casemiro. Atlético Madrid prohrálo na hřišti Eibaru 0:2.

Lionel Messi se raduje se spoluhráči z Barcelony
zdroj: ČTK/AP/ autor: Joan Monfort

Navzdory drtivé převaze v držení míče se Barcelona nemohla proti soupeři, se kterým první vzájemné utkání v sezoně prohrála, gólově prosadit. Do vedení naopak mohla jít Granada, Yan Brice Eteki ale trefil jen tyč.

Krátce poté viděl v 69. minutě druhou žlutou kartu German Sánchez a favorit přesilovku rychle využil. V 76. minutě přiťukl Arturo Vidal patou míč Messimu a nejlepší střelec soutěže si připsal 14. přesný zásah v sezoně. Katalánský velkoklub dál vede o skóre před Realem Madrid, Granada zůstává desátá.

Hvězdou při výhře Realu se stal Casemiro. Brazilský záložník se poprvé trefil v 57. minutě, kdy bývalého brankáře Sparty zblízka přehodil. Andaluský celek srovnal o sedm minut později díky Luuku de Jongovi. Jenže v 69. minutě zařídil tříbodový zisk pro domácí hlavou opět Casemiro.

"Los Blancos" neprohráli v La Lize v desátém duelu v řadě. Sevilla podruhé za sebou nezvítězila a ze čtvrté příčky ztrácí na Real osm bodů.

Fotbalisté Realu Madrid slaví výhru
zdroj: ČTK/AP

Atlético prohrálo na hřišti šestnáctého Eibaru 0:2. "Rojiblancos" nenavázali na předchozí tři ligové výhry a v soutěži vyšli naprázdno po čtyřech kolech. O jejich prohře rozhodli Esteban Burgos a Edu Expósito.

Alavés vyhrál 1:0 na hřišti Levante díky Aleixi Vidalovi. Hosté naplno bodovali po pěti ligových utkáních. Pamplona hrála doma s Valladolidem bez branek.

V posledních dvou duelech vyšli svěřenci Josého Bordaláse bodově i střelecky naprázdno, ale proti outsiderovi obě série hráči Getafe rázně ukončili. Už po třiatřiceti minutách vedli díky trefám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty.

Nepovedené střetnutí Leganés, které na pozice znamenající záchranu ztrácí v neúplné tabulce bod, završilo v samotném závěru těžko pochopitelné vyloučení Rúbena Peréze po dvou žlutých kartách v rychlém sledu.

Poslední tým ligy Espaňol přerušil devítizápasové čekání na výhru a uspěl na hřišti Villarrealu. Hosté zvítězili 2:1, přestože dohrávali v oslabení.

Espaňol udeřil už v páté minutě po hlavičce Davida Lópeze a druhý zásah přidal v premiéře po návratu do španělské ligy Raúl De Tomás, který uplynulý půlrok strávil v Benfice Lisabon. Po hodině hry ale zahrál ve vápně rukou Javi López a vedle červené karty potrestal jeho tým z pokutového kopu Santi Cazorla. Vyrovnat už se ale domácí "Žluté ponorce" nepodařilo.

Jedním gólem se na výhře Betisu Sevilla 3:0 nad San Sebastianem podílel záložník Joaquín. Osmatřicetiletý bývalý španělský reprezentant vyrovnal sedmým gólem v sezoně svůj dosud střelecky nejúspěšnější ročník 2003/04.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata), Levante - Alavés 0:1 (64. Vidal), Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (57. a 69. Casemiro - 64. De Jong), Pamplona - Valladolid 0:0, Eibar - Atlético Madrid 2:0 (10. Burgos, 90. Expósito), Mallorca - Valencie 4:1 (22. a 41. Budimir, 7. Raillo, 79. Lago Júnior - 82. Torres), Betis Sevilla - San Sebastian 3:0 (27. Iglesias, 44. Joaquín, 90.+5 Canales), Villarreal - Espaňol Barcelona 1:2 (62. Cazorla z pen. - 5. D. López, 47. De Tomás), Bilbao - Vigo 1:1 (76. García z pen. - 56. Rafinha), FC Barcelona - Granada 1:0 (76. Messi).